گوگل حفره‌های خطرناک اندروید را برطرف کرد

گوگل حفره‌های خطرناک اندروید را برطرف کرد

همکاران سیستم- گوگل ده‌ها حفره امنیتی خطرناک در سیستم عامل اندروید را برطرف کرد که از بین آنها پنج مورد در رسته حفره‌های «بحرانی» طبقه‌بندی می‌شد.
به گزارش وبسایت ZDnet، این ششمین باری بود که گوگل به‌روزرسانی امنیتی ماهانه برای اندروید عرضه کرد و در بین همه دفعات این بار بالاترین میزان آسیب‌پذیری در سیستم عامل موبایلی شرکت گوگل برطرف شد. گوگل در این خصوص توضیح داد حفره‌های مذکور امکان انتقال از راه دور کدهای خطرناک از جمله بدافزارها را برای هکرها فراهم می‌کند. این اقدام می‌تواند از طریق نحوه انتشار برخی فایل‌های چندرسانه‌ای در اندروید صورت گیرد.
گوگل این بار وصله‌های امنیتی خود را برای سیستم عامل اندروید ۵.۰ به بعد عرضه کرد و حتی طی آن گفته شد نسخه مارشمالو ۶.۰ هم از این حفره‌ها در امان نبوده است.
این آسیب‌پذیری‌های بحرانی هسته مرکزی نرم‌افزار اندروید را تحت تاثیر قرار می‌داده است. این بخش در اندروید مجوزهایی را صادر می‌کنند که ابزارهای کاربردی ساخته شده در شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزار در حالت عادی نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.
خبر خوب این است که گوگل موفق شده است حفره‌های امنیتی مذکور را شناسایی کند. دیگر حفره‌های شناسایی شده در اندروید به سیستم‌های ارتباطی بلوتوث و Wi-Fi، و همچنین موارد مرتبط با هسته مرکزی سیستم عامل مربوط می‌شدند.