گوگل ابزارهای جست‌و‌جوی جدیدی برای کسب و کار‌ها عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت گوگل ابزار جست‌و‌جوی جدیدی برای کسب و کار‌ها عرضه کرده است که شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر به کمک آن می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در بین بیش از یک میلیارد سند ذخیره شده جست‌و‌جو کنند.
به گزارش وب سایت eweek، شرکت گوگل از ابزارهای جدید ویژه کسب و کار‌ها رونمایی کرده است که شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر به کمک آن‌ها می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به آسانی در میان حجم وسیعی از داده‌های ذخیره شده بر روی پایگاه‌های مختلف جست‌و‌جو کنند. این ابزار‌ها نسخه جدیدی از راهکارهایی است که شرکت گوگل بیش از ده سال است برای کسب و کارهای تجاری می‌کند.
این ابزارها که Google GSA ۷. ۰ نام دارد، داراری ترکیبی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید در این زمینه است. مثلاً این ابزار‌ها با خدمات ترجمه گوگل یکپارچه شده و بیش از ۶۰ زبان زنده دنیا را پشتیبانی می‌کند. کسب و کارهای کاربر به کمک این ابزار‌ها می‌توانند اطلاعات ذخیره شده خود در هر جایی، از گوشی‌ها و رایانه‌های لوحی گرفته تا رایانه‌های دسکتاپی جست‌و‌جو کنند. حتی می‌توانند برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود داده‌هایی را که از طریق فناوری پردازش ابری ذخیره کرده‌اند و یا محتویات شبکه‌های اجتماعی را جست‌و‌جو کنند.
ویژگی دیگر این ابزار‌ها این است که گوگل آن‌ها را با نرم افزارهای SharePoint ۲۰۱۰ مایکروسافت یکپارچه کرده است. کاربران به کمک این قابلیت می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود بر روی این نرم افزار را مستقیماً از طریق رابط کاربری آن جست‌و‌جو کنند. این ابزار‌ها از بیش از ۲۲۰ فرمت مختلف پشتیبانی می‌کنند که اچ تی‌ام ال، پی دی اف، آفیس مایکروسافت، لوتوس و پست اسکریپت از جمله آن‌ها است.
شرکت گوگل ابزارهای جدید خود را با قیمت سالانه ۱۵ هزار دلار در اختیار کسب و کارهای متقاضی قرار می‌دهد. البته کسب و کار‌ها برای استفاده از آن‌ها باید قراردادهای دو یا سه ساله با گوگل ببندند.