گوگل، Notification Center کروم را بازنشسته می‌کند.

گوگل، Notification Center کروم را بازنشسته می‌کند.

گوگل به زودی تغییر عمده‌ای در سیستم عامل کروم به وجود خواهد آورد که شاید بسیاری از کاربران حتی متوجه این دگرگونی نشوند.
به گزارش همکاران سیستم به نقل از وب‌سایت PC World، گوگل اعلام کرده که در نسخه بعدی سیستم عامل کروم برای ویندوز، مک و لینوکس، قابلیت Notification Center را حذف می‌کند.
Notification Center یا همان مرکز اطلاع‌رسانی، قابلیتی است که با کلیک بر آن چیزی مشابه تصویر روبرو به نمایش در می‌آید و در آن اطلاعاتی مربوط به Google Now، و نیز اپلیکیشن‌ها و افزونه‌های کروم ظاهر می‌شود.
این ویژگی می‌تواند به هنگام دریافت ایمیل‌های جدید و پیام‌هایHang Out ، با نمایش صفحه POP up کاربر را مطلع سازد.  Notification Center چیزی شبیه Action Center در ویندوز ۱۰ است و برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ معرفی شد.
گوگل برای حذف این قابلیت دلایل مختلفی دارد که یکی از ساده‌ترین آنها این واقعیت است که کاربران اندکی از Notification Center استفاده می‌کنند.
ضمناً این مرکز در واقع یکی از تلاش‌های گوگل جهت حل مشکلاتی بود که راه حل استانداردی برای آنها وجود نداشت ولی اکنون که وب سایت کروم پی در پی اطلاعیه و اصلاحیه صادر می‌کند، حذف Notification Center می‌تواند وقت و ذهن توسعه‌دهندگان را قدری آزاد کرده تا آنها بر جاهای دیگر متمرکز شوند.
بر اساس این گزارش، قابلیت مزبور از Chrome OS حذف نخواهد شد.