گوگل، اپل، آمازون و مایکروسافت؛ قهرمانان نوآوری در دنیای آی تی

گوگل، اپل، آمازون و مایکروسافت؛ قهرمانان نوآوری در دنیای آی تی

همکاران سیستم- نتیجه یک مطالعه نشان می‏‌دهد گوگل، اپل، آمازون و مایکروسافت نوآورترین شرکت‏‌های تجاری در دنیای آی تی هستند.
به گزارش وب‏سایت zdnet، نتیجه پیمایش شرکت Tech Pro Research نشان می‏‌دهد گوگل، اپل، آمازون و مایکروسافت نوآورترین شرکت‌‏های آی‌تی هستند. در این مطالعه پژوهشگران نظر ۳۶۳ نفر از تصمیم‏‌گیرندگان مطرح شرکت‏‌هایی مختلف را درباره موضوع نوآوری جویا شده‏اند.
در این نظرسنجی، پاسخگویان به ترتیب از گوگل، اپل، آمازون، مایکروسافت، سامسونگ، سیسکو و IBM به عنوان نوآورترین شرکت‏‌های حوزه آی‌تی یاد کرده‌‏اند. در این مطالعه پژوهشگران نظر پاسخگویان را درباره میزان نوآوری در دو بازار محصولات مصرفی و محصولات کسب و کار نیز جویا شده‌‏اند. تجزیه و تحلیل پاسخ‌‏های ارائه‌شده برای این پرسش نشان می‏‌دهد که ۵۰ درصد از پاسخگویانی که در شرکت‏‌های بزرگ (با بیش از هزار کارمند) فعالیت می‏‌کنند معتقدند وزن نوآوری در بخش محصولات مصرفی بیشتر است. فقط ۴ درصد آز آنها گفته‏‌اند نوآوری در بازار محصولات کسب و کار بیشتر است. ۴۶ درصد نیز معتقدند بوده‏‌اند که نوآوری در هر دو بخش بازار یکسان است. در مورد سایر پاسخگویان نیز تا حدی وضع به همین منوال است. حدود نیمی از پاسخگویانی که در شرکت‌‏های کوچک‌تر فعالیت می‏‌کنند بر این باورند که نوآوری در هر دو بخش بازار یکسان است. تعداد قابل توجهی معتقدند نوآوری در بخش محصولات مصرفی بیشتر است. درصد کمتری نیز نوآوری بخش محصولات کسب و کار را بیشتر می‏‌دانند.
اکثر پاسخگویان در این نظرسنجی گفته‌‏اند شرکت متبوع آنها از فناوری پردازش ابری برای نوآورتر کردن خود استفاده کرده است. ۶۱ درصد از آنها از این فناوری به عنوان راهی برای دستیابی به نوآوری نام برده‌‏اند. ۵۴ درصد نیز در این مورد به فناوری ابزارهای همراه اشاره کرده‌‏اند. ابزارهای همکاری جمعی، راهکارهای مجازی‏‌سازی و داده‏‌های کلان نیز از جمله دیگر فناوری‏‌هایی است که به گفته پاسخگویان، برای دستیابی به نوآوری مورد استفاده قرار می‌‏گیرد.