گوشی هوشمند فیس بوک سال آینده می‌آید؟

همکاران سیستم- درست یک هفته بعد از اینکه فیس بوک عرضه اولیه سهام خود در بورس را پشت سر گذاشت، شایعات و خبر‌ها درمورد ساخت یک گوشی هوشمند توسط بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا وارد مرحله جدیدی شده است. گزارش‌های جدید حاکی از این است که فیس بوک قصد دارد گوشی هوشمند خود را سال ۲۰۱۳ میلادی وارد بازار کند.
روزنامه لوس آنجلس تایمز به نقل از نیویورک تایمز گزارش داده است که شرکت فیس بوک چند تن از مهندسان نرم افزاری و سخت افزاری سابق شرکت اپل را استخدام کرده و تلاش می‌کند مهندسان و متخصصان دیگری در این حوزه را نیز جذب کند. یکی از مهندسان که نخواسته نامش فاش شود، به نیویورک تایمز گفته است مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیس بوک از او سوالاتی درباره قطعاتی که هم اکنون برای ساخت گوشی‌های هوشمند به کار می‌رود، پرسیده است.
این روزنامه به نقل از برخی منابع ناشنان دیگر نیز گفته است که فیس بوک تلاش می‌کند سال آینده میلادی یک گوشی هوشمند را وارد بازار فناوری‌های همراه کند.
شایعات مربوط به ساخت گوشی هوشمند توسط فیس بوک ماجرای جدیدی نیست. اولین بار در سال ۲۰۱۰ دو تن از کارکنان ارشد این شبکه اجتماعی به رسانه‌ها گفته بودند که از سوی فیس بوک موظف شده‌اند به صورت محرمانه کار بر روی ساخت یک گوشی هوشمند را آغاز کنند.
در سال ۲۰۱۱ نیز اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه فیس بوک با همکاری شرکت تایوانی اچ تی سی در حال ساخت یک گوشی هوشمند با نام «بافی» است. فیس بوک هیچ‌گاه به صورت خاص درباره اخبار مربوط به بافی واکنشی نشان داد و رسماً این اخبار را تکذیب نکرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *