گزارش منابع نا‌شناس از کاهش ۷۰ درصدی قیمت ویندوز ۸

گزارش منابع نا‌شناس از کاهش ۷۰ درصدی قیمت ویندوز ۸

همکاران سیستم- گزارش برخی منابع نا‌شناس نشان می‌‏دهد شرکت مایکروسافت قصد دارد قیمت مجوزهای ویندوز ۸ برای برخی ابزارهای ارزان‏ قیمت را تا ۷۰ درصد کاهش دهد.
به گزارش وب ‏سایت pcworld، برخی منابع نا‌شناس گفته‌اند شرکت مایکروسافت قصد دارد قیمت مجوزهای ویندوز ۸ خود را برای سازندگان ابزارهای همراه و رایانه ‏ای کاهش دهد. البته این منابع تاکید کرده‌اند که این کاهش قیمت فقط شامل حال ابزارهای ارزان قیمت سطوح پایینی بازار خواهد شد.
بر اساس این گزارش، مایکروسافت قصد دارد قیمت ویندوز ۱. ۸ خود را برای ابزارهایی که قیمت آن‏‌ها کمتر از ۲۵۰ دلار است از ۵۰ دلار به ۱۵ دلار کاهش دهد. این حرکت ممکن است شرایط بازار تبلت‌های ارزان‏ قیمت را تا حدی به نفع مایکروسافت تغییر دهد و سازندگان ابزارهای همراه را قادر سازد تبلت‌های ویندوزی ارزانی روانه بازار کنند. کاهش قیمت ویندوز ۸ همچنین می‌‏تواند فضای بازار لپ ‏تاپ‏‌ها و نوت‏بوک‏‌ها را تغییر دهد، چرا که هم ‏اکنون سازندگان این ابزار‌ها به سمت تولید نوت‏بوک‏‌های ارزان قیمتی مثل کروم بوک‏‌های گوگل در حال حرکت هستند. مثلاً سامسونگ هم ‏اکنون در حال تولید یک کروم‏بوک ۲۳۰ دلاری است که تحت سیستم عامل کروم است. اگر این رایانه تحت ویندوز ‏بود، بخش زیادی از هزینه ساخت آن صرف خرید مجوز ویندوز می‌‏شد و قیمت آن نیز از ۲۳۰ دلار فرا‌تر می‌‏رفت. به نظر می‌‏رسد عرضه این لپ‏ تاپ ۲۳۰ دلاری از جمله دلایلی است که مایکروسافت را وادار به کاهش قیمت ویندوز کرده است. پیش‏‌تر نیز برخی منابع گزارش کرده بودند که کاهش ۷۰ درصدی قیمت ویندوز بخشی از سیاست مایکروسافت برای بازنگری در سیاست قیمت‏ گذاری مجوزهای این سیستم عامل است.
ویندوز ۸ تاکنون عملکرد ضعیفی در بازار داشته است، بطوری که از بدو عرضه در اکتبر ۲۰۱۲ تاکنون تنها ۲۰۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. این در حالی است که آمار فروش ویندوز ۷ تا یک سال پس از عرضه به ۲۴۰ میلیون نسخه رسیده بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *