گرایش به استفاده از ابزارهای شخصی در محیط کار در حال افزایش است

گرایش به استفاده از ابزارهای شخصی در محیط کار در حال افزایش است

همکاران سیستم- نتایج یک نظرسنجی که توسط شرکت سیسکو انجام شده است، نشان می‌دهد علاقه کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها به استفاده از ابزارهای همراه در محل کار در حال افزایش است.

به گزارش وب سایت itworld، شرکت سیسکو با انجام یک نظرسنجی در میان ۲۴۰۰ نفر از کاربران ابزارهای همراه در شش کشور جهان دریافته است که گرایش به استفاده از این ابزارها برای مقاصد کاری با رشد بسیار شتابنده‌ای در حال افزایش است.

حدود نیمی از پاسخگویان به پژوهشگران سیسکو گفته‌اند استفاده از ابزارهای همراه شخصی در محل کار را به استفاده از ابزارهای شرکتی ترجیح می‌دهند. ۲۹ درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند علیرغم اینکه به ابزارهای شرکتی دسترسی ندارند، باز هم استفاده از ابزارهای شخصی را ترجیح می‌دهند.

این شرکت در پژوهش دیگری دریافته است که ۴۰ درصد دانشجویان و ۴۵ درصد متخصصان جوان حاضرند یک شغل کم دستمزد را بپذیرند به شرط آنکه در محل کار به ابزارهای همراه و رسانه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشند.

در زبان انگلیسی، استفاده از ابزارهای همراه شخصی در محل کار به اختصار BYOD نامیده می‌شود. بر اساس این گزارش، ایالات متحده آمریکا در حال حاضر بزرگترین بازار BYOD در سراسر جهان محسوب می‌شود. در این کشور از حدود ۷۱ میلیون ابزار شخصی برای انجام فعالیت‌های کاری استفاده می‌شود. پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۱۶ به ۱۰۸ میلیون برسد. همچنین پیش‌بینی شده است در سال ۲۰۱۶ چین با ۱۶۶ میلیون ابزار شخصی از این نظر جایگاه برتر را در اختیار داشته باشد. 

شرکت گارتنر نیز چندی پیش در پژوهشی دریافته است تا سال ۲۰۱۷ حدود نیمی از کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها مجبور خواهند شد از ابزارهای شخصی خود برای مقاصد کاری استفاده کنند.

صرفه‌جویی در وقت و افزایش بازدهی از مهمترین مزایای استفاده از ابزارهای شخصی در محل کار عنوان شده است. گزارش سیسکو نشان می‌دهد در آمریکا هر کاربری که در محل کار خود از ابزارهای همراه استفاده می‌کند به طور متوسط ۸۱ دقیقه در وقت خود صرفه‌جویی می‌کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *