کنسرسیوم مشترک کاخ سفید و شرکت‌های فناوری برای مدیریت شیوع کرونا

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت techcrunch؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز جاری در کاخ سفید که با محوریت شیوع ویروس کرونا برگزار شده بود اعلام کرد کنسرسیوم جدید عمومی/خصوصی را برای «رها کردن توان منابع ابرکامپیوترهای آمریکایی» راه اندازی می‌کند.

اعضای کنسرسیوم مذکور کاخ سفید، وزارت انرژی و شرکت IBM خواهند بود. دیگر شرکت‌هایی که در این کنسرسیوم حضور دارند شامل گوگل، آمازون و مایکروسافت می‌شوند و همچنین تعدادی از موسسات دانشگاهیهم در آن حضور دارند تا نکات مختلف را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

کاخ سفید

در حالی که اظهارات ترامپ در این خصوص چندان مشخص نبود، شرکت IBM جزییات بیشتری را در این زمینه منتشر کرد و توضیح داد در حال همکاری با تعدادی از آزمایشگاه‌های ملی و سایر موسسات است تا در مجموع 330 پتافلاپ توان پردازشی را برای طرح‌های مرتبط با اپیدمیولوژی، بیوانفورماتیک و مدل سازی ملکولی اختصاص دهد. آمازون، گوگل و مایکروسافت هم بخشی از این کنسرسیوم محسوب می‌شوند که مدیریت آن را IBM، دفتر سیاستگذاری علوم و فناوری کاخ سفید و وزارت انرژی آمریکا برعهده دارد.

شرکت IBM و شرکای آن تلاش‌هایی را برای ارزیابی پیشنهادها و دسترسی به منابع محاسباتی با کارایی بالا انجام می‌دهند تا برای کسانی که بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند، اولویت‌های ویژه در نظر گرفته شود