ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

کمرنگ شدن یکه‌تازی‌های آمازون در بازار رایانش ابری

همکاران سیستم – اگر چه سال‌هاست که آمازون بیشترین سهم بازار رایانش ابری را به خود اختصاص داده است، ولی گزارش‌های اخیر از افول اندک این شرکت حکایت دارد. به گزارش وب‌سایت CIO Dive، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷، سهم آمازون از اکوسیستم ابر، با شش درصد سقوط، از ۶۸ به ۶۲ درصد رسیده است.

این میزان نصیب مایکروسافت و گوگل، دو رقیب قدرتمند AWS شده و سهم این دو شرکت، به ترتیب به ۲۰ و ۱۲ درصد ارتقاء یافته است. خدمات ابری آمازون، با عنوان آمازون وب سرویس یا به اختصار AWS شناخته می‌شود.

بر اساس این گزارش، فروش آژور مایکروسافت در سال گذشته به ۳.۷ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال قبل دو برابر رشد نشان می‌دهد. این در حالی است که گوگل نیز طرح‌های حمایتی متعددی برای ترویج Google Cloud Platform در دست دارد.

بنا به گزارش وبلاگ گوگل، این شرکت قصد دارد با افتتاح پنج منطقه جدید در سال جاری و سه کابل زیردریایی در سال ۲۰۱۹، بیش از پیش زیرساخت‌های لازم برای ارائه انواع خدمات و از جمله سرویس‎‌های ابری را فراهم آورد.

طبق بررسی‌های گارتنر، AWS با در اختیار داشتن ۴۴.۲ درصد بازار پردازش ابری، صدرنشین است و پس از آن، مایکروسافت، علی بابا و گوگل به ترتیب ۷.۱، ۳ و ۲.۳ درصد این بازار چند میلیاردی را تحت کنترل خود دارند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *