کشورهای منطقه خاورمیانه و آفریقا ۲۷۰ میلیارد دلار در بازار آی‌تی هزینه می‌کنند

کشورهای منطقه خاورمیانه و آفریقا ۲۷۰ میلیارد دلار در بازار آی‌تی هزینه می‌کنند

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی داده‌های بین‌المللی (IDC) پیش‌بینی کرده است کشورهای خاورمیانه و آفریقا در سال جدید میلادی حدود ۲۷۰ میلیارد دلار در بازار فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات (ICT) هزینه خواهند کرد.پژوهشگران شرکت آی‌دی‌سی پیش‌بینی کرده‌اند سال آینده میلادی هزینه‌کرد کشورهای خاورمیانه و آفریقا در بازار فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات از ۲۷۰ میلیارد دلار خواهد گذشت و درآمد عرضه‌کنندگان بازار آی تی از این مناطق نیز ۹ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۴ رشد خواهد داشت. پژوهشگران آی‌دی‌سی بر این باورند که منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا از نظر رشد هزینه‌کردها به دومین بازار پر رونق حوزه آی تی جهان تبدیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود در سال آینده میلادی بازار نرم‌افزارهای ابری (SaaS) در کشورهای خاورمیانه و آفریقا نیز رشد چشمگیر ۲۹ درصدی را تجربه کند. انتظار می‌رود کسب و کارها در این منطقه از این فناوری برای فعالیت‌هایی مثل بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری و مدیریت استعدادها و منابع انسانی خود استفاده کنند. حوزه سیستم‌های یکپارچه نیز از دیگر حوزه‌هایی است که رشد قابل توجهی برای آن پیش‌بینی می‌شود، چرا که سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌کوشند با استفاده از راهکارهایی از این دست برای افزایش چابکی، بازدهی، انعطاف‌پذیری و صرفه جویی در هزینه‌های خود بکوشند.

تحلیل‌گران انتظار دارند کسب و کارهای خاورمیانه در سال آینده میلادی برای استفاده از راهکارهای تحلیلی و فناوری داده‌های کلان نیز علاقه بیشتری نشان خواهند داد. به گفته تحلیل‌گران، در کشورهای خاورمیانه استقبال از فناوری‌های داده‌های کلان و سیستم‌های یکپارچه بیش از هر چیز به خاطر افزایش تقاضا برای استفاده از فناوری شهرهای هوشمند و طرح‌های کلان در حوزه حمل و نقل خواهد بود. کسب و کارهای آفریقایی نیز به دلیل عدم برخورداری از سیستم‌های قدیمی خواهند توانست به صورت جهشی وارد مرحله استفاده از آخرین فناوری‌های یکپارچه‌شده شوند.