کسب و کارهای کوچک و متوسط نسبت به امنیت داده‏‌های خود اطمینان خاطر کاذب دارند

کسب و کارهای کوچک و متوسط نسبت به امنیت داده‏‌های خود اطمینان خاطر کاذب دارند

همکاران سیستم- شرکت مک‏‌کافی با استناد به یک مطالعه پژوهشی اعلام کرده است بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط دچار نوعی اطمینان خاطر کاذب نسبت به امنیت داده‌‏های خود هستند.
به گزارش وب‌‏سایت pcworld، شرکت مک‏‌کافی، یکی از عرضه‏‌کنندگان مطرح محصولات و راهکارهای امنیتی اعلام کرده است بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط نسبت به امنیت داده‌‏های خود دچار نوعی اطمینان خاطر کاذب هستند. مک‌کافی با استناد به مطالعه‌‏ای که توسط شرکت آفیس دیپوت (Office Depot) انجام شده است، اعلام کرده است بسیاری از کسب و کار‌ها به غلط فکر می‌‏کنند داده‏‌ها و ابزارهای مورد استفاده آن‌ها از گزند حملات مجرمان سایبری در امان است، اما یافته‏‌های مطالعات و شواهد موجود چیز دیگری را نشان می‌‏دهد.
در مطالعه آفیس دیپوت هزار کسب و کار کوچک و متوسط شرکت کرده‏ بودند که از میان آن‌ها، ۶۰ درصد نسبت به امنیت داده‏‌ها و ابزارهای خود در مقابل مهاجمان سایبری ابراز اطمینان کرده‏ بودند. ۷۷ درصد نیز گفته بودند شرکت یا سازمان‏ آن‌ها هیچگاه مورد حملاتی از این دست قرار نگرفته است.
این در حالی است که مطالعه شرکت وریزون درباره سرقت اطلاعات نشان می‌‏دهد که از میان شرکت‏‌هایی که اطلاعات و داده‏‌های آن‌ها به سرقت رفته است، ۴۰ درصد جزء کسب و کارهای کوچکی هستند که کارکنان آن‌ها کمتر از ۱۰۰ نفر هستند. بنا بر یافته‏‌های این مطالعه، کسب و کارهای کوچکی که در بخش صنایع غذایی و یا خدمات فروشگاهی مشغول به کار هستند، بیش از دیگران هدف حمله مهاجمان قرار گرفته‌‏اند.
در مطالعه آفیس دیپوت، ۸۰ درصد از شرکت‏‌کنندگان نیز گفته‌‏اند از هیچ راهکاری برای حمایت از امنیت داده‏‌هایشان استفاده نمی‌‏کنند. فقط نیمی از آن‌ها گفته‌‏اند از تمهیدات امنیتی برای ایمیل و اینترنت استفاده می‌‏کنند. ۹۱ درصد نیز گفته‏‌اند هیچگاه از تمهیدات امنیتی برای ابزارهای همراه خود استفاده نکرده‌‏اند. ۱۴ درصد نیز گفته‌‏اند هیچگاه در هیچ حوزه‏‌ای از هیچ تمهید امنیتی استفاده نکرده‌‏اند.
تحلیل‏گران مک‏‌کافی هشدار داده‏‌اند کسب و کارهایی که از تمهیدات امنیتی استفاده نمی‌‏کنند، ممکن است امنیت داده‏‌ها و اعتماد مشتریان خود را به مخاطره اندازند.