کسب و کارهای کوچک و متوسط به فناوری‏های پردازش ابری خوش‏ بین‌تر شده‏اند

کسب و کارهای کوچک و متوسط به فناوری‏های پردازش ابری خوش‏ بین‌تر شده‏اند

همکاران سیستم- مطالعه جدیدی که توسط شرکت مایکروسافت انجام شده است، نشان می‏دهد خوش‏بینی کسب و کارهای کوچک و متوسط به امنیت فضای پردازش ابری افزایش یافته است.

به گزارش وب سایت zdnet، حدود 94 درصد از کسب و کارهای کوچک و متوسطی که از فناوری‏های پردازش ابری استفاده می‏کنند و در مطالعه شرکت مایکروسافت شرکت کرده‌اند گفته‏اند توانسته‏اند با استفاده از آنتی ویروس، آنتی اسپم و وصله‏های امنیتی سیستم‏های عامل امنیت خود را به طور پایدار و به آسانی ارتقا بخشند. حدود 91 درصد از آنها نیز گفته‏اند به خاطر استفاده از فناوری‏های پردازش ابری کار سازگاری و یکپارچگی سیستم‏های خود را با سهولت بیشتری انجام داده‏اند.

براساس این گزارش، حدود 62 درصد از کسب و کارهای شرکت‏کننده در این مطالعه گفته‏اند به خاطر استفاده از سیستم‏های پردازش ابری توانسته‏اند وضعیت حریم خصوصی کسب و کار خود را ارتقا بخشند و 75 درصد نیز گفته‏اند اعتمادپذیری خدمات خود را افزایش داده‏اند.

صرفه‏جویی در زمان نیز یکی از مهمترین مزایای استفاده از فناوری‏های پردازش ابری عنوان شده است. کسب و کارهای شرکت‏کننده در این مطالعه گفته‏اند به خاطر استفاده از فناوری‏های پردازش ابری توانسته‏اند در زمانی که برای مدیریت زیرساخت‏های آی تی لازم است، صرفه‏جویی کنند.

شرکت مایکروسافت در این مطالعه حدود 106 کسب و کار کاربر فناوری‏های پردازش ابری را که کمتر از 500 کارمند دارند، مورد بررسی قرار داده است. این شرکت برای اطمینان از درستی یافته‏های مطالعه خود، نظر گردانندگان 105 کسب و کار کوچک و متوسط را که از فناوری‏های پردازش ابری استفاده نمی‏کنند جویا شده است. نتایج این مقایسه نشان می‏دهد که این شرکت‏ها تصور متفاوتی از فناوری‏های پردازش ابری دارند و ترسشان از چالش‏های امنیتی پیش روی این فناوری‏ها بیش از دیگران است.