کروناویروس آسمان ابری مایکروسافت را آفتابی کرد

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت finance.yahoo در حالی که مایکروسافت هفته گذشته آخرین گزارش مالی خود را منتشر کرد، تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می‌کنند غول نرم افزاری جهان در برخی حوزه‌های کسب و کار خود بتواند برای بحران پیش آمده مرتبط با شیوع ویروس کرونا فایق آید و البته در برخی حوزه‌های مرتبط با تبلیغات از جمله شبکه اجتماعی لینکدین درآمد کمتری نسبت به پیش بینی‌های قبلی به دست آورد.
با این وجود تحلیلگران معتقدند میزان استفاده از حدمات رایانش ابری و ابزارهای همکاری مایکروسافت از جمله اپلیکیشن «تیمز» افزایش میابد و این اتفاق به این دلیل است که در حال حاضر شرکت‌های بیشتری به شکل موثر فعالیت‌های خود را به کارمندان در خانه‌ها محول کرده‌اند.
تحلیلگران مرکز Macquarie Capital با انتشار مطلبی آخرین گمانه زنی‌های خود را در این زمینه منتشر کردند. تحلیلگران بر این باورند که این موارد ممکن است برخی کاهش‌ درآمدها را برای مایکروسافت به همراه آورد و البته در برخی دیگر از موارد باعث شود مایکروسافت حین شیوع ویروس کرونا بیش از پیش بینی‌های قبلی کسب درآمد کند.
خدمات ابری مایکروسافت
تحلیلگران مرکز Refinitiv پیش بینی کردند مایکروسافت برای سومین فصل از سال مالی جاری 33.63 میلیارد دلار درآمد کسب کند تا بر این اساس میزان درآمد مایکروسافت به ازای هر سهام در بازار بورس آمریکا 1.14 دلار محاسبه شود. این رقم از مجموع درآمد 3.5 میلیارد دلاری و 1.14 دلاری به ازای هر سهام در مدت مشابه سال قبل بیشتر است.
بزرگترین موتور محرک برای کسب درآمد در شرکت مایکروسافت پلتفرم رایانش ابری Azure است که با پلتفرم ابری AWS آمازون و کسب و کارهای آنلاین این شرکت رقابت می‌کند.