«کروم 71» با قابلیت تشخیص آگهی‌های مخرب منتشر شد

همکاران سیستم – شرکت گوگل امروز نسخه جدید مرورگر اینترنتی خود را با نام «کروم 71» منتشر کرد و توضیح داد در این ویرایش جدید بر تقویت وضعیت امنیتی کروم تاکید شده است.

گوگل در این نسخه جدید چند به‌روزرسانی امنیتی را در نظر گرفته است، با این وجود یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای آن ارایه شده است فیلتربندی آگهی‌های تبلیغاتی در این مرورگر اینترنتی محسوب می‌شود.

گوگل یک ماه قبل در اواسط نوامبر 2018 اعلام کرده بود این به‌روزرسانی در رورگر اینترنتی کروم می‌تواند امکان تشخیص سایت‌های اینترنتی حاوی آگهی‌های تبلیغاتی و فزونه‌های مخراب و گمراه کننده را فراهم کند. این شرکت توضیح داده بود نسخه جدید مرورگر آن قابلیت شناسایی سایت‌هایی را دارد که برای کاربران کروم «تجربه سوءاستفاده» ایجاد کرده‌اند.

دومین نکته قابل ملاحظه در مورد «کروم 71» این است که گوگل همچنین اعلام کرده است نسخه جدید مرورگر اینترنتی آن می‌تواند سایت‌های اینترنتی را شناسایی کند که از ترفندهای مخفیانه استفاده می‌کنند تا کاربران را فریب دهند و آنها را ترغیب کنند در طرح‌های اشتراکی موبایلی عضو شوند.

شرکت گوگل در نظر دارد از طریق نسخه جدید مرورگر اینترنتی خود در هنگام ورود به تمامی این سایت‌های اینترنتی پیام هشدار دهنده منتشر کند که این پیام مشابه پیغام‌های خطای HTTPS  ارایه می‌شود تا پیش از اینکه کاربر به سایت‌های مذکور دسترسی پیدا کند، این پیام را مقابل خود ببیند.

منبع: zdnet