کاهش ۳ میلیون دلاری هزینه سالانه سازمان‌های بزرگ با استفاده از سیستم‌های مدرن اطلاعاتی

کاهش ۳ میلیون دلاری هزینه سالانه سازمان‌های بزرگ با استفاده از سیستم‌های مدرن اطلاعاتی

همکاران سیستم- این طور که مطالعه روی مشتریان مرکز EMC در خاورمیانه نشان می‌دهد، به‌کارگیری راهکارهای پیشرفته برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات سازمانی به سازمان‌های بزرگ کمک خواهد کرد سالانه بیش از ۳ میلیون دلار در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.
به گزارش وب‌سایت itp، بر اساس مطالعه مرکز تحقیقاتی IDC، در بین ۹ مشتری بزرگ مرکز تولیدکننده نرم‌افزارهای سازمانی EMC در خاورمیانه و ترکیه، استقرار سیستم‌های مدرن پشتیبان از اطلاعات سازمانی و همچنین سیستم‌های تثبیت داده‌ها توانسته است مزایای فراوانی را در بخش‌های مختلف به همراه داشته باشد.
این مطالعه روی ۹ سازمان بزرگ که در زمینه‌های مختلف از جمله مخابرات، بانکداری و سیستم‌های مالی فعالیت می‌کردند و تمامی آن‌ها سیستم‌های EMC برای تهیه نسخه پشتیبان و راهکارهای بازیابی اطلاعات مانند Data Domain، Avamar و NetWorker را به کار گرفته بودند، انجام شد.
این راهکارهای مدرن سیلوهای مخصوص نگهداری از نسخه پشتیبان را حذف می‌کنند و به جای آن از نوارهای مخصوص هارددیسک‌ها برای ذخیره اطلاعات استفاده می‌کنند. سازمان‌ها با استفاده از این قبیل ابزار‌ها می‌توانند به میزان قابل ملاحظه نیاز خود را برای زیرساخت‌های اطلاعاتی کاهش دهند، کارایی خود را در این زمینه بیشتر کنند و به میزان چشمگیر اطمینان خود به سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات را افزایش دهند.
سازمان‌های بزرگی که در این مطالعه شرکت کردند به طور میانگین ۲ هزار کارمند داشتند و هر یک از آن‌ها ۸. ۱ پتابایت اطلاعات را در اختیار گرفته بودند.
بسیاری از شرکت‌ها هنوز از سیستم‌های یاد شده برای کاهش هزینه‌های مربوط به بهبود سرمایه‌گذاری‌های سازمانی و افزایش آن استفاده نکرده‌اند و به درستی نمی‌دانند که استفاده از نوارهای مخصوص ذخیر‌ه‌سازی اطلاعات تا چه اندازه می‌تواند در کاهش هزینه‌های سازمانی موثر باشد. به طور میانگین، سازمان‌هایی که در مطالعه شرکت کردند با جایگزین کردن نوارهای مخصوص ذخیره‌سازی اطلاعات به‌جای سیستم‌های مبتنی بر درایو‌ها موفق شدند سالانه به‌طور میانگین ۶۰۰ هزار دلار در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. این سازمان‌ها همزمان می‌توانند سالانه ۹۰۰ هزار دلار در هزینه‌های مربوط به سیستم‌های تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات صرفه‌جویی کنند و نیازهای خود به سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات را تا ۸۶ درصد کاهش دهند. سازمان‌ها همچنین می‌توانند به طور میانگین ۷۳۰ هزار دلار افزایش مالی در جریان بهره‌وری از کارمندان خود را مشاهده کنند و با کاهش زمان انتظار برای بازیابی اطلاعات مربوط به هر یک از کارمندان، ۵۳۰ هزار دلار هزینه‌های خود را در این بخش کاهش دهند.