کاهش رضایتمندی جهان از گوگل و آمازون

کاهش رضایتمندی جهان از گوگل و آمازون

همکاران سیستم -میزان رضایتمندی کاربران از صنعت فناوری به میزان قابل ملاحظه در حال کاهش است و در این میان شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله گوگل و آمازون با کاهش رضایت کاربران خود مواجه شده‌اند و در مقابل، فیسبوک توانسته است رضایت بیشتری از مخاطبان جلب کند.
به گزارش وبسایت Zdnet  شاخص رضایت مشتری در آمریکا (ACSI) در فصل چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی با کاهش ۰.۵ درصدی در سیستم درجه‌بندی ۱۰۰ امتیازی معادل ۷۳.۴ محاسبه شد. بر اساس شاخص ACSI، این امتیاز به پایین‌ترین میزان خود در یک دهه گذشته رسید و البته طی هشت فصل متوالی گذشته هم روند نزولی در این زمینه دنبال شده بود.
در سطح اقتصاد کلان، این میزان کاهش چندان قابل ملاحظه نیست. میزان دستمزدها در صنعت فناوری راکد مانده و درخواست کاربران برای خرید محصولات جدید کم شده است. در بخش فناوری، بسته‌های خدمات برای گوشی‌های هوشمند، نبود نوآوری در سخت‌افزار و زیرمجموعه‌های اثبات نشده در این عرصه باعث شده‌اند نتایج مناسبی به دست نیاید. این بخش‌ها شامل واقعیت مجازی، چاپگر سه‌بعدی یا تلویزیون‌های چهار هزار پیکسلی هم می‌شوند و هنوز وضعیت بازار آنها مشخص نیست.
به عنوان مهم‌ترین اتفاق در شاخص جدید، بخش اطلاعات که زیرمجموعه‌هایی مانند نرم‌افزار، ارتباطات و شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اطلاعاتی از جمله گوگل را شامل می‌شود، در خارج از بخش خدمات دولتی کمترین امتیاز را در لیست ACSI داشته است.
بیشتر بخش‌ها نسبت به سال قبل افت قابل ملاحظه‌ای را نشان دادند، ولی بخش اطلاعات که بزرگترین شرکت‌ها را در خود جا داده است که کاهش ۳.۴ درصدی امتیاز نسبت به سال قبل را تجربه کرد.