کار در شرکت‌های متوسط برای متخصصان آی تی مطلوب‌تر است

کار در شرکت‌های متوسط برای متخصصان آی تی مطلوب‌تر است

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد کارکنان و متخصصان آی تی کار در شرکت‌ها و کسب و کارهای متوسط را به کار در دیگر شرکت‌ها ترجیح می‌دهند.به گزارش وب‌سایت pcworld، پس از رکود اقتصادی اخیر، کار در شرکت‌های نوپا جذابیت خود را برای متخصصان آی تی از دست داده است. متخصصان در حال حاضر کار در شرکت‌های متوسط را بر کار در شرکت‌های نوپا و یا شرکت‌های بزرگ ترجیح می‌دهند. مطالعه‌ای که توسط شرکت کاریابی Robert Half Technology انجام شده است نشان می‌دهد شرکت‌های متوسط محیط کار مطلوب‌تری برای متخصصان آی تی است. در این مطالعه، فقط ۱۶ درصد پاسخگویان گفته‌اند به کار در شرکت‌های نوپا علاقه‌مند هستند. ۶۰ درصد گفته‌اند دوست دارند در شرکت‌های با اندازه متوسط کار کنند. ۲۴ درصد نیز برای کار در شرکت‌های بزرگ اظهار علاقه کرده‌اند. در این نظرسنجی حدود ۲۳۰۰ متخصص آی تی شرکت کرده‌اند.

یکی از مدیران ارشد شرکت روبرت هالف در این باره گفته است: رکود اقتصادی چند سال اخیر باعث شده است مردم خطرات کار در شرکت‌های کوچک و نوپا را در عمل تجربه کنند. از طرف دیگر، پایداری و ثبات بلندمدت محیط کار نیز به‌ویژه برای متخصصانی که پا به سن می‌گذارند و تعهدات مالی آن‌ها افزایش می‌یابد، از جذابیت بیشتری برخوردار است.

این مطالعه نشان می‌دهد بین سن و محیط کار مطلوب برای متخصصان نوعی رابطه وجود دارد. معمولاً جوان‌ترها علاقه بیشتری به کار در شرکت‌های نوپا از خود نشان می‌دهند. ساختار باز، نوآوری بیشتر و امکان ارتقای شغلی از جمله جذابیت‌های شرکت‌های نوپا برای متخصصان آی تی است. نقطه ضعف این شرکت‌ها نیز این است که از ثبات شغلی مناسبی برخوردار نیستند. در مقابل، مهم‌ترین مزیت کار در شرکت‌های بزرگ ثبات شغلی و محیط تخصصی آن‌ها اعلام شده است. متخصصان آی تی از ساختار سلسله‌مراتبی و زمینه اندک برای تغییر نیز به عنوان معایب شرکت‌های بزرگ یاد کرده‌اند.

در این میان از شرکت‌های متوسط به عنوان محیط‌هایی یاد شده است که محاسن هر دو نوع شرکت‌های نوپا و شرکت‌های بزرگ را در خود دارد.