کارنامه سه ماهه مایکروسافت: افزایش درآمد، کاهش سود

کارنامه سه ماهه مایکروسافت: افزایش درآمد، کاهش سود

همکاران سیستم- مایکروسافت اعلام کرده است در سه ماهه دوم سال مالی خود با کاهش ۱۰ درصدی سود مواجه بوده است.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است در سه ماهه دوم سال مالی خود ۵.۸۶ میلیارد دلار سود خالص کسب کرده است که این رقم ۱۰ درصد کمتر از سود ۶.۵۶ میلیارد دلاری دوره مشابه سال قبل است. کاهش فروش رایانه‏‌های شخصی تحت ویندوز مهم‌ترین دلیل افت سود مایکروسافت اعلام شده است.
شرکت مایکروسافت در بخش نرم‌‏افزارهای ویندوز (OEM و non-Pro) نیز با کاهش ۱۳ درصدی درآمد مواجه بوده است. انتشار این گزارش باعث شده است ارزش هر سهم مایکروسافت که در ماه‌‏های اخیر به بالاترین میزان خود پس از ۱۴ سال رسیده بود، با سه درصد کاهش به ۴۵.۶۳ دلار تنزل پیدا کند.
بر اساس این گزارش، شرکت مایکروسافت در بخش فروش محصولات خود عملکرد امیدواکننده‌‏ای داشته است و درآمدهای کلی خود را با ۸ درصد افزایش به ۲۶.۵ میلیارد دلار رسانده است. خرید نوکیا و رشد بازار خدمات پردازش ابری این شرکت از مهم‌ترین دلایل این افزایش است. فروش بالای گوشی‏‌های لومیا و دستگاه‏‌های ایکس باکس از جمله عواملی افزایش درآمد مایکروسافت در این بخش است.
استایا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت اظهار امیدواری کرده است درآمد این شرکت با عرضه ویندوز ۱۰ در سال‏‌های آینده افزایش یابد.