کارنامه آی بی‌ ام در سه ماهه سوم امسال: کاهش ۴ درصدی درآمد‌ها، افزایش ۶ درصدی سود

کارنامه آی بی‌ ام در سه ماهه سوم امسال: کاهش ۴ درصدی درآمد‌ها، افزایش ۶ درصدی سود

همکاران سیستم- شرکت آی‏ بی‏ ام سه ماهه سوم سال جاری را با افزایش ۶ درصدی سود و کاهش ۴ درصدی درآمدهای خود به پایان برده است.
 به گزارش وب‏‌سایت cmswire، شرکت آی‏ بی‏ ام در سه ماهه سوم امسال توانسته است سود خالص خود را ۶ درصد افزایش دهد. در مقابل درآمدهای کلی این شرکت حدود ۴ درصد کاهش داشته است. کاهش فروش سخت‏‌افزار‌ها و افزایش تمایل کسب و کار‌ها به استفاده از راهکارهای پردازش ابری از جمله دلایل کاهش درآمدهای آی بی‌ ام در این دوره اعلام شده است.
شرکت آی‏ بی‏ ام در سه ماهه سوم سال جاری در مجموع ۷۲. ۲۳ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم در مقایسه با درآمد ۷۴. ۲۴ میلیارد دلاری این شرکت در دوره مشابه سال گذشته کاهشی ۴ درصدی را نشان می‌‏دهد. بخش‌‏های مختلف شرکت آی ‏بی‏ ام در این دوره نوسانات درآمدی زیادی را پشت سر گذاشته‌‏‏اند. بخش تحلیل‏گرهای کسب و کار این شرکت در این دوره یک رشد درآمدی ۸ درصدی را تجربه کرده است. بخش راهکارهای معروف به سیاره هوشمند آی‏ بی‏ ام ۲۰ درصد رشد داشته است. درآمدهای حاصل از فروش میان‏‌افزارهای آی‏ بی‏ ام ۳ درصد رشد داشته است. در مقابل، بخش سیستم‏‌های عامل آی‏ بی‏ ام کاهش ۲ درصدی درآمد‌ها را تجربه کرده است.
بر اساس این گزارش، شرکت آی‏ بی‏ ام در سه ماهه سوم سال جاری در بخش راهکارهای پردازش ابری نیز کارنامه نسبتاً درخشانی داشته است. این شرکت توانسته است درآمدهای حاصل از این راهکار‌ها را تا ۷۰ درصد افزایش دهد. آی‏ بی‏ ام در این دوره توانسته درآمدهای حاصل از راهکارهای پردازش ابری خود را به بیش از یک میلیارد دلار برساند.
شرکت آی ‏بی‏ ام پیش از این اعلام کرده بود قصد دارد تا سال ۲۰۱۵ از محل عرضه راهکارهای پردازش ابری بیش از ۷ میلیارد دلار درآمد داشته باشد.
درآمد آی‏ بی‏ ام در آمریکا نسبت به دوره مشابه سال قبل بدون تغییر مانده است. درآمدهای حاصل از بازارهای اروپا، خاورمیانه و آفریقا یک درصد رشد و درآمدهای حاصل از کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز ۴ درصد کاهش داشته است.