کارنامه آمازون در سه ماهه دوم؛ درآمد ۱۹.۳ میلیارد دلاری، زیان ۱۲۶ میلیون دلاری

کارنامه آمازون در سه ماهه دوم؛ درآمد ۱۹.۳ میلیارد دلاری، زیان ۱۲۶ میلیون دلاری

همکاران سیستم- شرکت آمازون در سه ماهه دوم سال مالی خود به درآمدی ۱۹.۳۴ میلیارد دلاری دست یافته است که این رقم ۲۳ درصد بیشتر از دوره مشابه سال گذشته است.به گزارش وب‌سایت techcrunch، شرکت آمازون در سه ماهه دوم سال مالی خود ۱۹.۳۴ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم ۲۳ درصد بیشتر از درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال مالی گذشته است. با این همه، آمازون اعلام کرده است در این دوره ۱۲۶ میلیون دلار زیان خالص داشته است. زیان خالص آمازون در دوره مشابه سال قبل فقط ۷ میلیون دلار بوده است. آمازون یکی از دلایل این زیان مالی را افزایش هزینه‌های خود دانسته است. این شرکت در این دوره چند هزار کارمند جدید برای بخش خدمات تحت وب (AWS) خود استخدام کرده است. این شرکت هم‌اکنون ۱۳۲ هزار نفر را در استخدام خود دارد.
انتشار این خبر باعث شده است ارزش هر سهم این شرکت تا ۵ درصد کاهش یابد. ارزش هر سهم آمازون ۰.۲۷ دلار کاهش یافته است. تحلیلگران پیش از این انتظار داشتند کاهش ارزش هر سهم این شرکت از ۰.۱۵ دلار فراتر نرود.
بر اساس این گزارش، خط تولید خدمات این شرکت از ۲.۹۵ میلیارد دلار در سال گذشته به ۴.۰۸ میلیارد دلار در سه ماهه دوم امسال رسیده است که این تغییر به معنای رشد ۳۸.۵۲ درصدی درآمدهای این بخش است.
این شرکت پیش‌بینی کرده است در سه ماهه سوم سال مالی خود بین ۱۹.۷ تا ۲۱.۵ میلیارد دلار درآمد و بین ۸۱۰ تا ۴۱۰ میلیون دلار نیز زیان داشته باشد. آمازون اعطای پاداش به صورت سهام و استهلاک دارایی‌های ناملموس و غیرآشکار خود را از جمله دلایل مهم زیان مالی دوره‌های پیشِ رو می‌داند.