کاربران سیستم عامل اندروید وفادارترند

همکاران سیستم- بر اساس نتایج حاصل از مطالعات انجام‌شده در مرکز (CIRP)، میزان وفاداری کاربران به سیستم عامل اندروید بیشتر از وفاداری افراد به iOS است و به عبارت دیگر صاحبان دستگاه‌های مبتنی بر اندروید سخت‌تر حاضر می‌شوند این سیستم عامل را کنار بگذارند و سراغ پلتفرم‌های جایگزین بروند.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ این بررسی همچنین نشان داد وفاداری به دو سیستم عامل اندروید و iOS از اوایل سال ۲۰۱۶ تاکنون تقریبا بدون تغییر باقی مانده است و هم اکنون سطح وفاداری کاربران به هر یک از دو سیستم عامل به بالاترین حد رسیده است.
بر اساس نتایج این مطالعه بین ژانویه ۲۰۱۶ تا دسامبر ۲۰۱۷ میزان وفداران کاربران اندروید به این سیستم عامل از ۸۹ درصد به ۹۱ درصد افزایش یافته است و در مقابل میزان وفاداری به پلتفرم موبایلی از ۸۵ درصد به ۸۸ درصد رسیده است.

لازم به ذکر است اندروید همواره به عنوان محبوب‌ترین سیستم عامل موبایلی در جهان انتخاب نشده است. با این وجود از سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد تغییرات فراوانی در سهم آن برای بازاری جهانی موبایل اعمال شد.
«جاش لویتز» یکی بنیانگذاران مرکز CIRP در این خصوص گفت: «وفاداری کاربران اندروید نسبت به iOS اندکی بیشتر بوده است. وفاداری به اندروید با گذشت زمان افزایش یافته است و این سیستم عامل هم اکنون موفق شده است بخش اعظم بازار اپلیکیشن‌ها، موسیقی‌ها، ویدیوها، تجارب کاربری و … را به خود اختصاص دهد.»