کاربران سرویس ایمیل مایکروسافت از ۶۰ میلیون نفر گذشت

کاربران سرویس ایمیل مایکروسافت از ۶۰ میلیون نفر گذشت

همکاران سیستم- مایکروسافت اعلام کرده است تعداد کاربران سرویس ایمیل اوت لوک (outlook) از مرز ۶۰ میلیون نفر گذشته است.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت مایکروسافت که چندی پیش سرویس ایمیل اوت لوک را با هدف رقابت با سرویس جی‌میل گوگل راه اندازی کرد، از افزایش تعداد کاربران این سرویس ایمیل خبر داده است. این غول نرم افزاری در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده تعداد کاربران اوت لوک در عرض شش ماه از ۶۰ میلیون نفر گذشته است.
بر اساس این گزارش، مایکروسافت اخیراً سرویس ایمیل اوت لوک را به ویژگی‌های جدیدی مثل قابلیت ارسال فایل‌های پرحجم و سنگین، تبلیغات کمتر در مقایسه با سرویس ایمیل‌ هات میل، قابلیت اتصال آسان به شبکه‌های اجتماعی و یکپارچگی با پایگاه پردازش ابری اسکای درایو مجهز کرده است. بنا بر ادعای مایکروسافت، پیام‌های تبلیغاتی منتشر شده در فضای اوت لوک حدود ۶۰ درصد کمتر از تبلیغاتی است که کاربران هات میل را هدف قرار می‌داد.
مایکروسافت قصد دارد با تقویت اوت لوک با سرویس‌های ایمیل معروفی مثل جی‌میل و یاهو رقابت کند. شرکت مایکروسافت پیش از این نیز سرویس ایمیل ویژه‌ای با نام هات‌میل داشت، که حالا اوت لوک را جایگزین آن کرده است. قرار است کاربران هات‌میل تا قبل از فرا رسیدن تابستان امسال به طور خودکار به اوت لوک منتقل شوند.
گفتنی است سرویس ایمیل اوت لوک هم اکنون از طریق مرورگرهای اینترنتی مختلف و سیستم‌های عامل مک و ویندوز قابل دسترسی است. کاربران ابزارهای اندرویدی نیز از طریق دانلود نرم افزار ویژه‌ای می‌توانند از این ایمیل استفاده کنند.