چین دومین کشور جهان در عرصه خدمات ابری شد

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت scmp؛ بر اساس یک گزارش جدید اعلام شد سرمایه‌ گذاری‌های صورت گرفته در حوزه خدمات رایانش ابری چین در ماه‌های گذشته توانست نوسانات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا را برطرف کند و شرایط رشد اقتصادی را پس از خاتمه اختلالات ناشی از کرونا فراهم آورد.

آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Canalys نشان داد زیرساخت‌های ابری کشور چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی با رشد 67 درصدی سرمایه‌ گذاری‌های انجام شده درآمد 3.9 میلیارد دلاری بود و این اتفاق همزمان با توقف اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا صورت گرفت و با این توضیح، چین پس از آمریکا به دومین کشور بزرگ جهان در عرصه سرمایه گذاری روی زیرساخت‌های ابری تبدیل شد.

کشور چین در فصل نخست امسال درمجموع 12.5 درصد از درآمد بازار جهانی خدمات ابری را به خود اختصاص داد که این رقم سال گذشته 10 درصد گزارش شده بود. این مسئله به آن دلیل صورت گرفت که چین سازگاری هرچه بیشتر با خدمات پردازش ابری را به عنوان یکی از عوامل تحولات دیجیتالی اعلام کرد. «متئو بال» مدیر تحقیقات مرکز Canalys در این خصوص گفت: «مهاجرت‌های جدید به فضای پردازش ابری و فرصت‌های بومی ابری در حال ضهور هستند و در این میان سازمان‌ها سعی می‌کنند با سرویس‌های مذکور در مقابل بحران‌های کنونی پاسخ مناسب ارایه دهند، برنامه های مداوم اضطراری آتی را بهینه سازی کنند و فرآیندها و خدمات جدید را توسعه دهند.».