چرا اپلیکیشن G اجازه خاموش شدن ویندوز 10 را نمی‌دهد؟

مایکروسافت توضیحات جدیدی را در مورد یک اپلیکیشن ناشناخته موسوم به G منتشر کرد که به دلایلی از خاموش شدن رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 توسط کاربران جلوگیری می‌کند.
ابزار ناشناخته G که در اصل یک قابلیت جلوگیری کننده از خاموش شدن رایانه است طی یک سال گذشته نگرانی‌هایی را برای کاربران سیستم عامل ویندوز 10 ایجاد کرد. برخی کاربران پس از دیدن پیغام‌های خطا مربوط به ابزار G دچرا نگرانی شدند و سپس برنامه‌های ضدویروس پس از اسکن کردن رایانه آنها وجود هیچ گونه بدافزاری را تشخیص نداد. علاوهبر این، ابزار مذکور هیچ گونه فایل اجرایی مبتنی بر پسوند exe. را نیز برای این اپلیکیشن نمایان نکرد.
مایکروسافت در ماه اکتبر تا حدودی از اپلیکیشن مرموز G در فهرست رفع اشکال پیش نمایش نسخه 20H1 سیستم عامل ویندوز 10 که قرار است سال آینده به صورت عمومی منتشر شود پرده برداشت.
شرکت مایکروسافت توضیح داد گزارشات ارسال شده از سوی کاربران را بررسی کرده و مشکل مربوطه را شناسایی کرده است و هم اکنون این مشکل را در نسخه 20H1 برطرف کرده است. این اپلیکیشن یک بدافزار نیست و در اصل یک ابزار مرتبط با نحوه کار ویندوز با سیستم +GDI محسوب می‌شود. سیستم مذکور یک مؤلفه گرافیکی است که برای سیستم عامل ویندوز 98 نوشته شده بود. سیستم GDI مخفف کلماتی است که «رابط دستگاه‌های گرافیکی ویندوز» معنی می‌شود.

منبع: Zdnet