پیش بینی درآمد ۳.۸ تریلیون دلاری برای صنعت فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۲

پیش بینی درآمد ۳.۸ تریلیون دلاری برای صنعت فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۲

 همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌بینی کرده است درآمد صنعت جهانی فناوری اطلاعات در سال 2012 با 3.7 درصد رشد نسبت به سال گذشته به رقم 3.8 تریلیون دلار خواهد رسید. این در حالی است که نرخ رشد مخارج صنعت فناوری اطلاعات در سال 2011 در مقایسه با سال قبل از آن 6.9 درصد رشد داشته است.

بنا بر این پیش‌بینی، چهار بخش عمده صنعت فناوری اطلاعات در سراسر جهان یعنی سخت افزارهای رایانه ای، نرم افزارهای شرکتی، خدمات آی تی و تجهیزات ارتباطات راه دور در مقایسه با سال قبل رشد کمتری خواهد داشت. شرکت گارتنر قبلاً نرخ رشد درآمد این صنعت برای سال 2012 را 4.6 درصد اعلام کرده بود اما در آخرین پژوهش خود به رقم کمتری در این باره دست یافته است.

ریچارد گوردون، معاون بخش پژوهشی گارتنر گفته است: رشد کند اقتصاد جهانی، بحران منطقه پولی یورو و تاثیر وقوع سیل در تایلند بر تولید درایوهای هارد دیسک از جمله مهم‌ترین عواملی موثر بر چشم انداز صنعت فناوری اطلاعات در سال 2012 است. او توضیح داده است که سیل تایلند که باعث به زیر آب رفتن یک سوم خاک این کشور شده است، تاثیرات بسیار جدی بر همه کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان و به‌ویژه بر خرید و فروش رایانه و سخت افزارهای ذخیره داده خواهد داشت.

وی همچنین گفته است: تایلند یکی از مراکز عمده تولید هارد درایو در سطح جهان است و پیش‌بینی‌های ما نشان می‌دهد میزان هارد درایوها در شش تا نه ماه آینده بیش از 25 درصد کاهش خواهد یافت. شرکت گارتنر پیش‌بینی کرده است هیچ شرکتی از تاثیرات سیل تایلند در امان نخواهد بود ولی این حادثه بر چشم انداز بخش سخت افزاری تاثیرات فوری‌تری خواهد گذاشت.

یافته‌های گارتنر حکایت از آن دارد که هزینه‌های مربوط به بخش تجهیزات ارتباطات دور در این سال رشد بیشتری از سایر بخش‌ها خواهد داشت و درآمد این صنعت در مقایسه با سال گذشته 6.9 درصد رشد خواهد کرد. بازار نرم افزارهای سازمانی و شرکتی نیز شاهد رشد درآمدی 6.4 درصدی خواهد بود.

Eweek