پیش‌نمایش «آفیس ۲۰۱۹» در اختیار کاربران سازمانی

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت پیش‌نمایش بسیاری از نسخه‌های «ویندوز x۸۶» مربوط به مجموعه نرم‌افزاری «آفیس ۲۰۱۹» را منتشر کرد که البته این پیش‌نمایش اولیه فقط در اختیار آن دسته از کاربرانی قرار گرفت که مجوز استفاده از نسخه قبلی این مجموعه نرم‌افزاری را داشتند.
مجموعه نرم‌افزاری «آفیس ۲۰۱۹» که قرار است نسخه نهایی آن در نیمه دوم سال تقویمی ۲۰۱۸ وارد بازار شود، نسخه بعدی «آفیس ۲۰۱۶» محسوب می‌شود. مجموعه «آفیس ۲۰۱۹» فقط روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ اجرا می‌شود و بنابراین امکان نصب و اجرای آن روی سیستم‌های عامل ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ وجود ندارد و البته اپلیکیشن‌های مرتبط با آن از جمله «ویندوز سرور ۲۰۱۹» نیز فقط روی آخرین نسخه از سیستم عامل مایکروسافت به اجرا درخواهند آمد.
زمانی که «آفیس ۲۰۱۹» به صورت رسمی وارد بازار شود نرم‌افزارهای مختلف از جمله Word، Excel، PowerPoint، Outlook، OneNote، Publisher، Access، Project و Visio را شامل می‌شود و البته مایکروسافت برای آن نرم‌افزارهای دیگری از جمله Exchange، SharePoint، Project Server و Skype for Business را هم پیش‌بینی کرده است.

«پیش‌نمایش تجاری آفیس ۲۰۱۹» نسخه‌های Win۳۲ نرم‌افزارهای Word، Excel، PowerPoint، Outlook، OneNote، Publisher، Access، Project و Visio را شامل می‌شود. همچنین اعلام شده است که پیش‌نمایش «آفیس ۲۰۱۹» مخصوص سرورها نیز نرم‌افزارهای Exchange ۲۰۱۹، SharePoint ۲۰۱۹، Project ۲۰۱۹، و Skype for Business ۲۰۱۹ را در خود جا داده است که پیش‌بینی می‌شود این مجموعه طی چند ماه آینده به صورت رسمی وارد بازار شود. همچنین گفته شده است پیش‌نمایش «آفیس ۲۰۱۹» برای سیستم عامل مک اپل نیز طی چند ماه آینده در اختیار کاربران سازمانی قرار خواهد گرفت.

منبع