پیش‌بینی ظهور یک و نیم میلیون شغل جدید در حوزه اینترنت اشیاء

پیش‌بینی ظهور یک و نیم میلیون شغل جدید در حوزه اینترنت اشیاء

همکاران سیستم – پیش‌بینی می‌شود طی پنج سال آینده، اینترنت اشیاء بیش از یک میلیون شغل جدید به وجود آورد. کسانی که در این پست‌ها مشغول به کار خواهند شد، باید از مهارت‌ها و تخصص‌های ظریفی برخوردار باشند.به گزارش وبسایت ZDnet، بر این اساس، کارشناسان به افراد متخصصی که با این فضا آشنایی دارند توصیه می‌کنند با بالا بردن سطح مهارت‌های‌شان، خود را برای ورود به این فضای بکر آماده سازند.

گری اتکینسون (Gary Atkinson) مدیر فناوری‌های نوظهور شرکت ARM پیش‌بینی می‌کند که به زودی و در دوره زمانی پنج سال، یک و نیم میلیون شغل در حوزه اینترنت اشیاء در دسترس خواهد بود.
نشریه Computer Business Review اخیراً در گزارشی، به پنج مهارت مورد نیاز در این خصوص اشاره کرده که عبارتند از: برنامه‌نویسی، رابط کاربری (UI)، تجزیه و تحلیل، مهندسی سخت‌افزار و هوش مصنوعی.
اگر چه محبوبیت اینترنت اشیاء قطعاً نویدبخش فرصتی هیجان‌انگیز برای برنامه‌نویس‌ها و طراحان است، ولی درک این مطلب که افراد برای تصدی این مشاغل دقیقاً به چه مهارت‌هایی نیاز دارند، دشوار و چالش‌برانگیز است.
این امر از آنجا ناشی می‌شود که اینترنت اشیاء به حدی گسترده و پیچیده است که داشتن فقط یک تخصص یا مهارت برای ورود به آن کفایت نمی‌کند.