پیش‌بینی رونق چشمگیر ابزارهای پردازش ابری در صنعت بهداشت و سلامت

پیش‌بینی رونق چشمگیر ابزارهای پردازش ابری در صنعت بهداشت و سلامت

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی Transparency Market Research با انجام یک بررسی جدید وضعیت بازار جهانی ابزارهای ویژه پردازش ابری در صنعت خدمات بهداشت و سلامت از جمله زیرساخت‌های به‌عنوان خدمات (IaaS)، نرم‌افزارهای به‌عنوان خدمات (SaaS)، پلتفورم‌های به‌عنوان خدمات Paas ، CIS، NCIS، PACS، EMR و RIS را برای سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ مشخص کرد.
به گزارش وب سایت heraldonline، به گفته این مرکز، ارزش بازار جهانی ابزارهای پردازش ابری ویژه صنعت خدمات بهداشتی در سال ۲۰۱۱ میلادی ۸۲/۱ میلیارد دلار بوده است که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۱۸ میلادی از ۷۹/۶ میلیارد دلار نیز فرا‌تر رود. کار‌شناسان رشد سالانه این صنعت برای سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ میلادی را ۳/۲۱ درصد پیش‌بینی کرده‌اند.
افزایش هزینه‌های استفاده از خدمات بهداشت و سلامت توسط مردم به صنعت خدمات بهداشتی و سلامتی کمک خواهد کرد تا این صنعت بتواند نام خود را از جمله صنایع پر رونق جهان با درآمد چند میلیارد دلاری برای بخش دولتی و خصوصی معرفی کند.
افزایش میانگین سنی جمعیت جوامع و توسعه اقتصاد جهانی نیز موجب شده‌اند تا خدمات بهداشتی با کیفیت بهتر به دست مردم برسند و در نتیجه این صنعت رشد چشمگیری به دنبال داشته باشد.
به گفته کار‌شناسان، ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری به صنعت بهداشت و سلامت کمک می‌کنند تا اطلاعات مربوط به تمامی بیماران که در سیستم‌های مختلف ذخیره شده است، روی یک سیستم جامع در دسترس باشد و با کاهش هزینه‌ها در هر لحظه بتوان به‌ آن‌ها دسترسی داشت. پیش‌بینی شده است که بازار ابزارهای پردازش ابری در صنعت بهداشت و سلامت طی سال‌های آتی رونق قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.