ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

پیش‌بینی رواج استفاده از ابزارهای تحلیلگر در سال‌های آینده

پیش‌بینی رواج استفاده از ابزارهای تحلیلگر در سال‌های آینده

همکاران سیستم – تکنیک‌های پیشرفته تحلیل اطلاعات از قبیل داده‌کاوی، یادگیری ماشینی و visualization در چند سال آینده بیش از آن چه که امروزه شاهد هستیم بین صنایع مختلف رواج خواهد یافت و یکی از دلایل این امر، همه‌گیر شدن استفاده از اینترنت است. به گزارش وب‌سایت Datanami، مرکز پژوهشی گارتنر پیش‌بینی کرده امسال ارزش بازار تحلیل‌های پیشرفته با ۱۴ درصد رشد، به یک و نیم میلیارد دلار برسد.  

همچنین طبق برآوردها، در سال ۲۰۱۸ بیش از نیمی از شرکت‌های بزرگ جهانی از ابزار تحلیلگر و الگوریتم‌های اختصاصی بر روی پلتفرم‌های ایمن استفاده خواهند کرد.

جیم هیر (Jim Hare) مدیر تحقیقات گارتنر می‌گوید با توجه به کمتر شدن انحصار در زمینه رگولاتوری و نیز از بین رفتن مرزهای جغرافیایی به دلیل گسترش اینترنت، شرکت‌های زیادی به استفاده از تحلیل‌های آماری، مدل‌های پیش‌بینی و بهبود فرایند تصمیم‌گیری به جای استفاده از شیوه‌های سنتی روی آورده‌اند.

گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۱۸، الگوریتم‌های تحلیلگر با PaaSها ترکیب و یکپارچه خواهد شد. PaaS مخفف Platform as a service و به معنای پلتفرم به عنوان سرویس است که یکی از زیرشاخه‌های پردازش ابری به شمار می‌رود و طی آن، کاربران با استفاده از ابر می‌توانند به توسعه نرم‌افزار بپردازند.

گارتنر می‌گوید در صورت تحقق این احتمال، درصد به اشتراک‌گذاریِ اطلاعاتِ دقیق و رویداد-محور بسیار افزایش می‌یابد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *