پیش‌بینی درآمد ۱۰ میلیارد دلاری برای عرضه‌کنندگان راهکارهای مدیریت زنجیره تأمین

پیش‌بینی درآمد ۱۰ میلیارد دلاری برای عرضه‌کنندگان راهکارهای مدیریت زنجیره تأمین

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‌بینی کرده است بازار نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تأمین منابع امسال با ۱۲ درصد رشد به مرز ۱۰ میلیارد دلار خواهد رسید.شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌بینی کرده است درآمدهای حاصل از فروش نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تأمین (SCM) امسال با ۱۲.۲ درصد رشد به ۱۰ میلیارد دلار برسد. این رقم بالاترین نرخ رشد پس از سال ۲۰۱۱ است. این پیش‌بینی حاصل پیمایشی است که گارتنر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۳ در میان ۴۴۷ نفر از متخصصان حوزه مدیریت زنجیره تأمین انجام داده است. در این مطالعه پاسخگویان از عواملی مثل عدم پیش‌بینی دقیق بازار تقاضا برای محصولات و ناپایداری بازار تقاضا به عنوان مهم‌ترین موانع تحقق اهداف سازمان آن‌ها در این حوزه نام برده‌اند.
چهل و سه درصد از پاسخگویان به پژوهشگران گفته‌اند برای مقابله با افزایش پیچیدگی‌ها در زمینه یکپارچه‌سازی سیستم‌های مدیریت زنجیره تأمین به سمت استفاده از یک پلت‌فرم زیربنایی واحد در این زمینه روی آورده‌اند که فرایندهای داخلی را آشکارتر می‌کند و همکاری و ارتباط بین تامین‌کنندگان و خریداران را به شیوه کارآمدتری به پیش می‌برد. گارتنر نیز پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۱۸ حدود ۷۰ درصد از کسب و کارها از یک پلت‌فرم واحد برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های مجزای خود در این حوزه استفاده خواهند کرد.
برآوردهای گارتنر نشان می‌دهند در حال حاضر حدود ۶۰ درصد از درآمد عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای SCM از کسب و  کارهایی به دست می‌آید که از قبل کاربر این راهکارها بوده‌اند. در سال ۲۰۱۳ فقط ۱۶ درصد از درآمدهای این بازار از کسب و کارهایی به دست آمده است که برای اولین بار اقدام به استفاده از این نرم‌افزارها کرده‌اند. پژوهشگران انتظار دارند این رقم تا سال ۲۰۱۸ به کمتر از ۱۰ درصد برسد. به اعتقاد گارتنر روند به بازار گونه‌ای خواهد بود که هزینه‌کردهای جدیدی عمدتاً از سوی شرکت‌هایی صورت خواهد گرفت که کاربر این راهکارها هستند اما می‌خواهند قابلیت‌ها و افزونه‌های جدیدی به نرم‌افزارهای مورد استفاده خود بیفزایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *