پژوهشگران: کسب و کار‌ها در محاسبه هزینه راهکارهای پردازش ابری اشتباه می‌کنند

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بسیاری از کسب و کارها قادر نیستند هزینه استفاده از فناوری‌های پردازش ابری را به طور دقیق پیش‌بینی کنند.
به گزارش وب سایت zdnet، مطالعه شرکت سوگاتاک تکنولوژی (Saugatuck Technology) نشان می‌دهد بسیاری از کسب و کار‌ها برآوردهای غلطی از هزینه‌های مالی پردازش ابری دارند و به همین جهت معمولاً هزینه استفاده از این فناوری‌ها را کمتر و یا بیشتر از هزینه واقعی آن برآورد می‌کنند. کسب و کار‌ها معمولاً با این استدلال به سراغ فناوری‌های پردازش ابری می‌روند که معتقدند استفاده از این فناوری‌ها باعث صرفه جویی در هزینه آن‌ها خواهد شد، اما وقتی در پیش‌بینی این هزینه‌ها اشتباه می‌کنند، عمدتاً دچار ضرر و زیان‌هایی می‌شوند.
بر اساس این گزارش، یکی از دلایل ناتوانی کسب و کار‌ها در ارزیابی دقیق هزینه استفاده از فناوری‌های پردازش ابری این است که نمی‌توانند حجم کارهایی را که قرار است با این فناوری‌ها صورت گیرد، به طور دقیق محاسبه کنند. تحلیلگران این شرکت گفته‌اند انتخاب فناوری‌های پردازش ابری از سوی کسب و کار‌ها باید بر مبنای حجم کاری آن‌ها صورت گیرد. کسب و کارهایی که حجم کار اندکی در این زمینه دارند می‌توانند با استفاد‌ه از از فناوری‌های پردازش ابری عمومی بین ۶ تا ۷۰ درصد در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند. شرکت‌هایی نیز که حجم کاری بیشتری دارند می‌توانند با استفاده از فناوری‌های پردازش ابری خصوصی بین ۵ تا ۲۰ درصد در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند.
بر اساس گزارش سوکاتاک، اگر کسب و کار‌ها نتوانند حجم کاری را که قرار است با فناوری‌های پردازش ابری انجام دهند، به طور دقیق محاسبه کنند، معمولاً هزینه لازم برای استفاده از این فناوری‌ها را به طور نادرست پیش‌بینی خواهند کرد و در نتیجه ممکن است استفاده از فناوری‌های پردازش ابری در عمل به افزایش هزینه‌ها بینجامد و نه صرفه جویی مالی.
تحلیلگران این شرکت همچنین تاکید کرده‌اند که فروشندگان راهکارهای پردازش ابری باید برای محاسبه حجم کاری کسب و کار‌ها همکاری بیشتری با آن‌ها داشته باشند.