ویندوز ۱۰ بالاخره محبوب‌ترین سیستم عامل جهان شد

همکاران سیستم- نتایج حاصل از بررسی‌های جدید مرکز تحقیقاتی StatCounter نشان داد سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ سرانجام از ویندوز ۷ مایکروسافت پیشی گرفت و سهم بیشتری از رایانه‌های شخصی جهان را تحت پوشش خود قرار داد.
به گزارش وب‌سایت bleepingcomputer ؛این مرکز تحقیقاتی بر اساس اطلاعاتی که در ژانویه ۲۰۱۸ جمع‌آوری کرده بود توضیح داد که سهم ویندوز ۱۰ از بازار جهانی سیستم‌های عامل به ۴۲.۷۸ درصد رسیده است و پس از آن سیستم عامل ویندوز ۷ با سهم ۴۱.۸۶ درصد، ویندوز ۸.۱ با ۸.۲۷ درصد و ویندوز XP با ۳.۳۶ درصد قرار دارند.
شرکت مایکروسافت آخرین نسخه از سیستم عامل رایانه‌ای خود موسوم به ویندوز ۱۰ را ژوئن ۲۰۱۵، حدود دو و نیم سال قبل روانه بازار کرد.

 


این نخستین باری است که در گزارش‌های آماری StatCounter ویندوز ۱۰ به عنوان محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم عامل مایکروسافت معرفی می‌شود. البته باید توجه داشت که از مدت‌ها قبل ویندوز ۱۰ در برخی نقاط جهان به عنوان پرچمدار نسخه‌های ویندوز معرفی شده بود. به عنوان مثال سیستم عامل ویندوز ۱۰ ژوئن ۲۰۱۶ در بریتانیا بر ویندوز ۷ فایق شد و در آمریکای شمالی نیز این اتفاق ژوئن ۲۰۱۷ به ثبت رسید.
البته مرکز تحقیقاتی NetMarketShare در گزارش آماری خود به اعداد و ارقام مشابه دست پیدا نکرده است. این شرکت توضیح داد که ویندوز ۷ همچنان محبوب‌ترین نسخه از ویندزو مایکروسافت محسوب می‌شود صاحب ۴۴.۸۱ درصد بازار است. در مقابل به نظر این مرکز ویندوز ۱۰ مایکروسافت ۲۸.۱۹ درصد بازار را در اختیار دارد و پس از آن ویندوز XP با ۷.۲۷ درصد و ویندوز ۸.۱ با ۶.۴۱ درصد قرار گرفته‌اند.