ویندوز آبی امسال عرضه می‌شود

ویندوز آبی امسال عرضه می‌شود

همکاران سیستم- مایکروسافت قصد دارد نسخه به‌روز رسانی شده سیستم عامل ویندوز 8 را که ویندوز آبی نام دارد، امسال وارد بازار کند.

به گزارش وب سایت itworld، تامی رلر، یکی از مدیران بازاریابی مایکروسافت در وبلاگ مایکروسافت ضمن اعلام این خبر نوشته است: ارائه نسخه به‌روز رسانی شده ویندوز آبی فرصتی است تا به بازخوردهای مشتریان خود که از اولین روزهای عرضه ویندوز 8 و ویندوز آر تی پیگیر آنها بودیم، پاسخ دهیم.

بر اساس این گزارش، نسخه جدید ویندوز 8 قابلیت‌های بیشتری برای کسب و کارها و مصرف کنندگان خواهد داشت و از ابزارهایی با صفحه نمایش و ویژگی‌های مختلف پشتیبانی خواهد کرد. هنوز درباره قابلیت‌ها و ویژگی‌های این نسخه از ویندوز و زمان دقیق عرضه آن جزئیات بیشتری منتشر نشده است.

ویندوز آر تی سیستم عامل جدید مایکروسافت است که برای نصب بر روی ابزارهای دارای پردازنده‌های آرم عرضه شده است. ویندوز 8 نیز ویژه ابزارهای رایانه‌ای دارای پردازنده‌های اینتل طراحی شده است.

اعلام خبر عرضه ویندوز آبی در شرایطی صورت می‌گیرد که بسیاری معتقدند ویندوز 8 نتوانسته بازار رایانه‌های شخصی را رونق بخشد. برآورد شرکت آی دی سی نشان می‌دهد عرضه رایانه‌های شخصی در سه ماهه اول سال جاری میلادی حدود 13.9 درصد کمتر از دوره مشابه سال قبل بوده است. پژوهشگران شکست ویندوز 8 و محبوبیت دیگر ابزارهای رایانه‌ای مثل تبلت‌ها را مهمترین عامل رکود بازار رایانه‌های شخصی دانسته‌اند.

شرکت مایکروسافت چند روز پیش اعلام کرده بود در عرض شش ماه پس از عرضه ویندوز 8 حدود بیش از صد میلیون نسخه از این سیستم عامل را فروخته است.