هوشمندی تجاری، یاریگر مدیران در رویارویی با مشکلات

هوشمندی تجاری، یاریگر مدیران در رویارویی با مشکلات

 همکاران سیستم- «هوشمندی تجاری» راهکاری مناسب برای غلبه بر فقدان اطلاعات کسب و کار و مشکلات ناشی از تجربه اندک مدیران سازمان‌ها است. وارن بافت (Warren Buffet) نابغه سرمایه­ گذاری و ثروتمند‌ترین مرد جهان در سال ۲۰۰۸ در جمله مشهور خود می‌­گوید: ریسک تجاری هنگامی رخ می‌­دهد که شما ندانید به چه کاری مشغول هستید.

آمار‌ها نشان می‌­دهد به هنگام شروع یک کسب و کار، هر کارآفرین ممکن است به دلیل در اختیار نداشتن دانش کافی و نیز عدم درک درست از شرایط روز، مرتکب اشتباه­‌هایی شود.

 به عبارت دیگر تجربه اندک کاری، عامل اصلی بروز این اشتباه­‌هاست.

 این در حالی است که با بهره­ گیری از هوشمندی تجاری مدیران می‌­توانند بر خطراتی که کسب و کار آن‌ها را تهدید می‌­کند فائق آیند.

 به گزارش همکاران سیستم به نقل از pr. com، این کار به آسانی و با حذف کارهای مبتنی بر حدس و گمان، ارتقای سطح بهره­ وری و درک وضعیت فعلی سازمان صورت می‌­پذیرد.

 به دیگر سخن، مدیران با استفاده از هوشمندی تجاری می‌­توانند درک سریع­‌تر و گسترده­ تری از اطلاعات موجود داشته و بر همین اساس تصمیمات بهتری اتخاذ کرده و اشتباه­‌های احتمالی قبلی را به گونه­ ای منطقی رفع و رجوع کنند.

این اشتباه­‌ها ممکن است در حوزه‌های مختلف از جمله حسابداری، بازاریابی و سرویس­‌های رایانه­‌ای رخ دهد.

 گفتنی است هوشمندی تجاری به فرآیند تبدیل داده­‌های خام جمع­آوری شده از قسمت‌­های مختلف شرکت و تبدیل آن به اطلاعات سودمند اطلاق می‌­شود.

 به عبارت دیگر هوشمندی تجاری که «هوشمندی سازمانی» هم خوانده می‌­شود، راهکاری برای استخراج، یکپارچه‌سازی، تحلیل و نمایش موثر اطلاعات کلیدی سازمان به شمار می‌­رود.
 
pr. com

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *