همکاری گوگل و دانشگاه آکسفورد برای توسعه فناوری هوش مصنوعی

همکاری گوگل و دانشگاه آکسفورد برای توسعه فناوری هوش مصنوعی

همکاران سیستم- شرکت گوگل قصد دارد با همکاری دانشگاه آکسفورد سرعت توسعه فناوری هوش مصنوعی را افزایش دهد.به گزارش خبرگزاری رویترز، گوگل برای توسعه فناوری هوش مصنوعی، همکاری جدیدی را با دانشگاه آکسفورد شروع کرده است. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده است قصد دارد با همکاری دپارتمان علوم و مهندسی رایانه دانشگاه آکسفورد فعالیت‌های خود در حوزه نرم‌افزارها و ماشین‌های هوش مصنوعی را گسترش دهد و برای شبیه‌سازی هوش انسانی بیشتر تلاش کند.

گوگل جزئیات مالی این همکاری را فاش نکرده است، اما گفته قصد دارد با برگزاری مجموعه‌ای از کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی‌های علمی و برگزاری دوره‌های کارورزی زمینه به اشتراک گذاشتن تجارب و دانش مربوط به این حوزه را فراهم کند.

شرکت گوگل قصد دارد با محکم کردن جای پای خود در بازار هوش مصنوعی، استیلای خود در حوزه جستجوی اینترنتی را تقویت کند. تولید روبات‌ها، خودروهای بدون سرنشین و خودران و برخی محصولات جدید از جمله اقدامات گوگل برای نیل به این هدف است. این غول جستجوگر چندی پیش نیز شرکت دیپ مایند (Deep Mind) را که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کرد به قیمت ۴۰۰ میلیون دلار خریداری کرد.

شرکت گوگل در طرح همکاری خود با آکسفورد قصد دارد نیروهای مورد نیاز خود برای کار در تیم شرکت دیپ مایند را جذب کند. از جمله کسانی که قرار است با این طرح به گوگل بپیوندند، پروفسور آندرو زیسرمن است که تاکنون سه بار برنده جایزه Marr در حوزه علوم رایانه شده است. همچنین قرار است چهار بنیانگذار شرکت دارک به لو (Dark Blue Labs) به گوگل بپیوندند و این شرکت کمک کنند ماشین‌هایی طراحی کند که گفته‌های کاربران را بهتر درک کنند.