همکاری‌های مایکروسافت و ال‌جی در زمینه اینترنت اشیاء

همکاری‌های مایکروسافت و ال‌جی در زمینه اینترنت اشیاء

مایکروسافت و ال‌جی همکاری‌های جدیدی در حوزه تولید و عرضه دستگاه‌های IoT مجهز به سیستم عامل ویندوز آغاز کرده‌اند.
به گزارش  وبسایت ZDNet، تری میرسون (Terry Myerson) یکی از مدیران مایکروسافت، چندی پیش در دفتر مرکزی شرکت ال‌جی در سئول حضور یافت و در یک مراسم رونمایی سخت‌افزاری شرکت کرد.در این مراسم، ال‌جی مجموعه‌ای از دستگاه‌های جدیدی که با ویندوز ۱۰ کار می‌کند را عرضه کرد.  

تری میرسون با اشاره به فروش فوق‌العاده لپ‌تاپ Ultra PC Gram ال‌جی در فروشگاه‎‌های مایکروسافت، گفت همکاری جدید ما نیز از همین قدرت و استحکام برخوردار خواهد بود.
تری میرسون در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: از آنجا که بسیاری از مشتری‌ها خواهان صفحه نمایش بزرگتر هستند، بنابراین آینده ویندوز روشن است. افزایش میزان رضایت‌مندی خریدارانی که نمایشگرهای بزرگتر را ترجیح می‌دهند، به طور طبیعی کمک می‌کند که ویندوز در بازار گوشی‌های هوشمند رقابت‌آمیز باقی بماند.
در این مراسم، ون بونگ-سوک (Kwon Bong-seok) مدیر بخش سرگرمی خانگی شرکت ال‌جی گفت: در همکاری با مایکروسافت، ما برای نخستین بار یک تلویزیون اینترنتی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز به بازار عرضه کرده‌ایم، و اکنون می‌توانیم دستگاه‌های جدیدی در حوزه اینترنت اشیاء را که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کند توسعه دهیم.
مدیر بخش تلویزیون ال‌جی گفت شرکت متبوع وی قصد دارد تا آخر سال جاری یک سری دیوایس‌های مجهز به ویندوز ۱۰ از جمله تبلت و نوت‌بوک عرضه کند.
در حال حاضر در کره جنوبی بیش از ۲۲ هزار ابزار با ویندوز ۱۰ کار می‌کند که این رقم نسبت به ویندوز ۸ از رشد پنج برابری برخوردار است.