همه پلتفورم‌های مایکروسافت یکی می‌شوند

همه پلتفورم‌های مایکروسافت یکی می‌شوند

همکاران سیستم- چشم‌انداز جسورانه «استیو بالمر» (Steve Ballmer) مبنی بر «یک مایکروسافت، در همه زمان‌ها» باعث می‌شود تمامی کاربران روی دستگاه‌های الکترونیکی مختلف، از رایانه‌های شخصی گرفته تا رایانه‌های لوحی و کنسول‌های بازی، یک تجربه واحد و یکپارچه را در اختیار داشته باشند که به عقیده کار‌شناسان این اتفاق بدون خون و خونریزی‌های دیجیتالی محقق نمی‌شود و در ‌‌نهایت باعث می‌شود تا سیستم‌عامل ویندوز به عمر خود پایان دهد.
به گزارش وب‌سایت pcworld، «جولی لارسون-گرین» (Julie Larson-Green) مدیر مرکز خدمات و دستگاه‌های مایکروسافت طی سخنرانی هفته گذشته خود در گردهمایی UBS Global Technology با صراحت کامل توضیح داد که یکپارچه‌سازی هرچه تمام‌تر در محصولات مایکروسافت در حال محقق شدن است.
او گفت: «ما سیستم‌عامل موبایلی Windows Phone را در اختیار داریم. ما سیستم‌عامل Windows RT را تولید می‌کنیم و در عین حال نسخه جامع سیستم‌عامل Windows را نیز در اختیار کاربران می‌گذاریم. ما به سمتی پیش نمی‌رویم که سه سیستم‌عامل مجزا داشته باشیم».
اگرچه این صراحت در کلام لارسون-گرین تاحدی تعجب برانگیز است، اما این مسئله نشان می‌دهد که فعالیت آن‌ها فاقد یک هسته مرکزی است.
شرکت مایکروسافت برای مدت‌های طولانی است که تلاش می‌کند یک تجربه واحد و یکپارچه برای محصولات خود را در اختیار کاربران بگذارد و هم‌اکنون پلتفورم چندگانه ویندوز ۸ این شرکت به این صورت در اختیار کاربران قرار گرفته است که قابلیت Live Tiles در آن را می‌توان در دیگر پلتفورم‌های مایکروسافت مشاهده کرد.
این شرکت بزرگ که با طرح «یک مایکروسافت» بالمر در حال تغییر ساختار است، کلیه این اقدامات را توسط یک فرد انجام می‌دهد. این فرد که «تری مایرسون» (Terry Myerson) نام دارد مدیر مرکز Windows و همه پلتفورم‌های مایکروسافت محسوب می‌شود و این در حالی است که مایرسون برای یکپارچه‌سازی مایکروسافت هیچ نگرانی ندارد.
او در ماه سپتامبر طی یک جلسه تحلیلی مالی توضیح داد: «ما در واقع باید یک رابط سیلیکونی را برای همه دستگاه‌ها ارایه دهیم. ما باید یک سری از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری را برای بخش API و همه دستگاه‌های خود در نظر بگیریم. با این اتفاق، تمام ابزارهایی که ما در اختیار کاربران خود می‌گذاریم باید قابلیت اجرا روی همه دستگاه‌ها را داشته باشند».