هشدارهای مایکروسافت در مورد حملات بدافزار جدید

گروه امنیتی مایکروسافت بر این باور است که حملات مخرب‌تر بدافزار BlueKeep در راه است و این مرکز به کاربران خانگی و سازمان‌ها تاکید کرده است که هرچه سریع‌تر وصله‌های امنیتی مربوطه را نصب کنند.
هشدارهای مایکروسافت پس از آن منتشر شد که کارشناسان امنیتی برای نخستین بار کمپین مربوط به این بدافزار را شناسایی کردند و خود را در مقابل حملات BlueKeep مقاوم ساختند.
در این حملات که هفته گذشته شناسایی شد BlueKeep برای ورود به سیستم‌های ویندوز که وصله امنیتی را دریافت نکرده بودند مورد استفاده قرار گرفت و همچنین سیستم‌های مربوط به کشف پول‌های دیجیتال نیز از جمله اهداف این بدافزار بود.
بسیاری از کارشناسان امنیتی اعلام کردند عدم رعایت موارد امنیتی پیرامون فعالیت‌های BlueKeep طی شش ماه گذشته موجب شد بسیاری از کاربران تحت تاثیر این حملات قرار بگیرند.
این امر به آن دلیل لود که مایکروسافت چندی پیش اعلام کرد BlueKeep می‌تواند برای ساخت بدافزارهای با قابلیت تبدیل شدن به کرم های اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد و به عبارت دیگر قابلیت خودگسترشی داشته باشد. با این وجود حملاتی که پایان هفته گذشته رخ داد این مسئله را به درستی مشخص نکرد که بدافزار مذکور می‌تواند قابلیت تبدیل شدن به کرم اینترنتی را هم داشته باشد.
در عوض هکرها سیستم اینترنتی دستگاه‌های آلوده را از این طریق اسکن کردند و سپس به هر یک از سیستم‌های وصله نشده حملات خود را انجام دادند.

منبع: ZDnet