هر مک ۲۷۰ دلار در هزینه‌های سازمان صرفه‌جویی می‌کند

هر مک ۲۷۰ دلار در هزینه‌های سازمان صرفه‌جویی می‌کند

همکاران سیستم- هر چند مک گران‌تر از رایانه‌های ویندوز فروخته می‌شود. ولی این طور که اپل گفته است، شرکت IBM به واسطه هر رایانه مک که جایگزین رایانه ویندوزی می‌کند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کند.
به گزارش وبسایت ZDnet، «لوکا مائستری» مدیر مالی اپل در پی انتشار گزارش مالی این شرکت توضیح داد کنار گذاشتن رایانه‌های ویندوزی با هدف استفاده از رایانه‌های مک چگونه می‌تواند مزیت مالی به همراه داشته باشد.

او گفت: «هم‌اکنون بیش از ۳۰ هزار دستگاه مک توسط شرکت IBM مستقر شده‌اند که هر هفته ۱۹۰۰ دستگاه به آنها اضافه می‌شود. شرکت IBM به ما توضیح داده است که هر مک در مقایسه با رایانه‌های سنتی ویندوزی ۲۷۰ دلار در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند. این اتفاق به دنبال پایین بودن هزینه‌های پشتیبانی و ارزش افزوده بهتر آن صورت می‌گیرد».

این مسئله را از نگاه دیگر هم می‌توان بررسی کرد. نه تنها کاربران تماس کمتری برای خدمات پشتیبانی مک برقرار می‌کنند، بلکه این دستگاه همزمان با افزایش طول عمر آنها ارزش بیشتری را شامل می‌شود.

اوایل ماه جاری میلادی «فلچر پرِوین» مدیر مرکز فضای کاری-به‌عنوان-خدمات شرکت IBM با حضور در کنفرانس بین‌المللی JNUC توضیح داد تنها ۵ درصد کاربران مک برای استفاده از خدمات پشتیبانی تماس می‌گیرند که این رقم برای رایانه‌های ویندوزی ۴۰ درصد محاسبه می‌شود.تماس‌های کمتر به این معنی است که هزینه‌های کمتر برای پشتیبانی از این دستگاه‌ها پرداخت می‌شود و به همین خاطر می‌توان گفت مک در کاهش هزینه‌های سازمانی تاثیر مثبت برجا می‌گذارد.