نیمی از کارخانه‌ها بر تحلیل کلان داده‌ها تاکید دارند

نیمی از کارخانه‌ها بر تحلیل کلان داده‌ها تاکید دارند

همکاران سیستم- مرکز SCM World در بررسی جدید به این نتیجه رسید که ۴۷ درصد کارخانه‌ها معتقدند ابزارهای تحلیل کلان داده‌ها می‌تواند تاثیرات قابل ملاحظه‌ای را بر توان اجرایی کسب و کار آن‌ها برجا بگذارد و هسته مرکزی سازمان را با آینده کارخانه‌های دیجیتالی همسو کند.ویسایت Forbes اعلام کرده‌است، ۳۶ درصد آن‌ها بر این باورند که ابزارها و فناوری‌های موبایلی توانمندی‌های مالی سازمان را برای امروز و آینده ارتقا می‌دهد. در ادامه این گزارش آمده است، ۴۹ درصد کارخانه‌های تولیدی معتقدند که ابزارهای تحلیلی پیشرفته هزینه‌های عملیاتی را کاهش می‌دهد و میزان کارآمدی دارایی‌ها را بالا می‌برد. بالا می‌برد.

مرکز SCM World این یافته‌ها را در آخرین گزارش خود با عنوان زیر منتشر کرد: «کارخانه دیجیتال: فناوری‌های تغییردهنده بازی که صنعت تولید را متحول می‌کنند». در این بررسی مرکز MESA International نیز همکاری‌هایی را انجام داده است تا چشم‌انداز ابزارهای فناورانه کارخانه‌ای در قالب اولویت اصلی برای سرمایه‌گذاری معرفی شوند.

این بررسی آنلاین روی سازمان‌های عضو دو مرکز SCM World و MESA International انجام شد و بخش ساخت و تولید با ۲۲ درصد، فناوری IT با ۲۱ درصد، عملیات و مهندسی با ۱۴ درصد و مدیریت عمومی با ۸ درصد مهم‌ترین عناوین شغلی بودند که در این مطالعه شرکت کردند.

از بین سازمان‌هایی که در این مطالعه شرکت کردند ۲۲ درصد در آسیا، ۴۰ درصد در اروپا، خاورمیانه و آفریقا، و ۳۸ درصد در آمریکای شمالی و جنوبی مستقر بودند.

در پایان بررسی مشخص شد که ابزارها و فناوری‌های موبایلی با ۷۵ درصد، ابزارهای تحلیل کلان داده با ۶۸ درصد و سیستم‌های روبوتیک پیشرفته با ۶۴ درصد سه فناوری مهم برای کارخانه‌های امروزی محسوب می‌شوند.