نیمی از بازار تبلیغات اینترنتی موبایل در دستان گوگل

نیمی از بازار تبلیغات اینترنتی موبایل در دستان گوگل

همکاران سیستم – درآمد شرکت گوگل در سال ۲۰۱۲ در بخش تبلیغات اینترنتی موبایل به ۶۱. ۴ میلیارد دلار رسید. این رقم ۵۲ درصد از مجموع درآمد‌های این بازار محسوب می‌شود.

به گزارش سایت journaldunet فرانسه، به نقل از سایت emarketer مجموع درآمدهای این بخش از صنعت فناوری در سال گذشته معادل ۸. ۸ میلیارد دلار برآورد شده است.
در این لیست بعد از گوگل و با فاصلهٔ زیاد، شرکت‌های فیس بوک، پاندورا و توئیتر قرار گرفته‌اند که به ترتیب درآمد‌هایشان در سال ۲۰۱۲ از این بخش ۴۷۰، ۲۴۰ و ۱۴۰ میلیون دلار بوده است. گوگل که در سال جاری به درآمد ۸۵. ۸ میلیارد دلاری در این بخش می‌اندیشد، پیش‌بینی کرده که در سال جاری ۵۶ درصد از درآمدهای بازار تبلیغات اینترنتی موبایل را در اختیار داشته باشد. اصلی‌ترین رقیب گوگل در این بخش فیس بوک است که قصد دارد سهمش از این بازار را در سال ۲۰۱۳ به ۱۲ درصد برساند.
استراتژی گوگل این است که در سال ۲۰۱۳، سهمش از مجموع بازار تبلیغات اینترنتی را به ۳۳ درصد برساند و درآمدی معادل ۸۳. ۳۸ میلیارد دلار را داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود درآمد فیس بوک نیز در این بخش ۸۹. ۵میلیارد دلار و سهمش از بازار ۵ درصد باشد.