نیمی‌ از سازمان‌های جهان مجهز به OpenStack

نیمی‌ از سازمان‌های جهان مجهز به OpenStack

همکاران سیستم- پلتفرم ابری متن‌باز OpenStack در زمینه خدمات پردازش ابری عمومی و اختصاصی از جانب بسیاری از سازمان‌ها مورد پذیرش قرار گرفته است. به گزارش وبسایت Zdnet، هرچه این پلتفرم بالغ‌تر می‌شود، مشکلات مربوط به آن هم افزایش می‌یابد. این پلتفرم نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط دو سازمان ناسا و Rackspace راه‌اندازی شد. به هر حال، نداشتن ابزارهای عملیاتی، سیستم‌های امنیتی، و نگرانی‌های گسترده برای مدیریت هزینه‌های مرتبط با زیرساخت‌های ابری عمومی و اختصاصی سازمان‌ها را برای سازگاری با این پلتفرم با مشکل مواجه کرده است.

این نتایج حاصل بررسی جدید مرکز Talligent روی ۶۴۷ مدیر IT در سازمان‌ها بود که البته در این بررسی مراکز CloudCow و VMblog هم مشارکت کردند. 

در مجموع باید گفت سازمان‌ها در جست‌وجوی OpenStack هستند. این بررسی نشان داد پلتفرم OpenStack در قالب روش کارآمد برای توسعه خدمات پردازش ابری عمومی و تخصصی همچنان در حال گسترش است. بیش از نیمی از مدیران حاضر در این بررسی اعلام کردند که هم‌اکنون در سازمان خود در انواع مختلف از OpenStack استفاده می‌کنند.

طبق نتایج نهایی بررسی جدید ۳۲ درصد مدیران IT در سازمان‌ها اظهار داشتند که در حال مطالعه و ارزیابی OpenStack هستند. همچنین ۳۰ درصد مدیران گفتند که از این پلتفرم برای پشتیبانی از پروژه‌های کنونی یا حجم کار تولید استفاده می‌کنند.

علاوه بر این ۳۶ درصد به این مسئله اشاره کردند که با فناوری مذکور آشنایی دارند و هنوز سراغ آن نرفته‌اند. دو درصد مدیران شرکت‌کننده در این بررسی اعلام کردند که هرگز نمی‌خواهند سراغ OpenStack بروند.