نوکیا گوشی‌های هوشمند ارزان‌تری وارد بازار می‌کند

نوکیا گوشی‌های هوشمند ارزان‌تری وارد بازار می‌کند

همکاران سیستم- شرکت نوکیا تصمیم گرفته است در چند روز آینده گوشی جدیدی را وارد بازار کند که با سیستم عامل ویندوز فون کار می‌کند و در مقایسه با دیگر گوشی‌های هوشمند این شرکت قیمت ارزان تری دارد.

برخی منابع آگاه به رویترز گفته‌اند نوکیا با گوشی جدید خود قصد دارد بخش بزرگتری از بازار محصولات تحت ویندوز فون را از آن خود کند. تحلیلگران معتقدند عرضه گوشی‌های ارزان‌تر می‌تواند موفقیت زیادی برای نوکیا و مایکروسافت به همراه داشته باشد.

شرکت نوکیا همچنین قصد دارد در کنگره جهانی موبایل که ۲۷ فوریه در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود، مدل جدیدی از گوشی‌های لومیای خود را نیز عرضه کند. گوشی لومیا ۶۱۰ نوکیا نسخه جهانی و جدید لومیا ۹۰۰ به شمار می‌رود.

برخی گزارش‌ها نیز حاکی از این است که نوکیا قصد دارد هفته آینده مجموعه جدیدی از گوشی‌های جدید خود را وارد بازار کند. شرکت نوکیا در سال گذشته به خاطر عدم استقبال مصرف کنندگان از سیستم عامل ویندوز فون مایکروسافت متحمل ضرر و زیان زیادی شد. قیمت بالای محصولات تحت ویندوز فون در مقایسه با دیگر محصولات یکی از مهم‌ترین دلایل شکست این سیستم عامل محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، سیستم عامل مایکروسافت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۱ حدود ۲ درصد رشد داشته است. رشد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳ درصد و در مقایسه با چهار سال قبل ۱۳ درصد رشد داشته است.