نسل جدید خدمات مایکروسافت برای برگزاری کنفرانس‌های سازمانی

همکاران سیستم- کنفرانس سالانه مایکروسافت که با نام Build برگزار می‌شود اتفاقی است که بزرگترین علاقمندان به نرم‌افزار را از سراسر جهان گردهم می‌آورد. با این وجود در نخستین روز از برگزاری کنفرانس Build ۲۰۱۸ یک تصویر مفهومی به نمایش گذاشته شد که نشان می‌داد نشست‌ها در آینده چگونه برگزار می‌شوند و به همان اندازه مورد توجه قرار می‌گیرند.
شرکت مایکروسافت طی یک سال گذشته برخی از این سناریوهای هوشمند را برای برگزاری نسل جدید جلسات کاری در قالب پادکست پیش‌بینی کرد و مبتنی بر قابلیت‌های دستیار هوشمند Cortana نشان داد که سالن‌های کنفرانس در آینده چه قابلیت‌هایی خواهند داشت. هم اکنون پیش‌بینی می‌شود دومین نسخه از سیستم کنفرانس Surface Hub مایکروسافت که قرار است اواخر سال ۲۰۱۸ یا اوایل سال ۲۰۱۹ وارد بازار شود، در معرض دید عموم قرار گیرد.


دستیار دیجیتالی هوشمند Cortana مایکروسافت در هسته مرکزی این سناریو قرار دارد. سیستم Cortana در زمینه تعداد مهارت‌هایی که در اختیار دارد و همچنین تعداد دستگاه‌ها و خدمات مبتنی بر آن در سطوح پایین‌تری نسبت به Alexa آمازون و Home گوگل قرار گرفته است. شرکت مایکروسافت به دنبال آن است تا همکاری‌هایی را برای ارایه سیستم ترکیبی Alexa-Cortana انجام دهد. این سیستم ترکیبی که سال گذشته معرفی شد هم اکنون به صورت پیش‌نمایش و با دسترسی محدود ارایه شده است و مایکروسافت به دنبال آن می‌کوشد امکان استفاده از دستیار دیجیتالی خود را روی طیف گسترده‌تری از دستگاه‌ها فراهم کند.
با این وجود شرکت مایکروسافت به صورت همزمان تلاش‌هایی را انجام داده است تا اپلیکیشن‌ها و خدمات بیشتری را برای Cortana ارایه کند که از جمله آنها می‌توان به اپلیکیشن پیام‌رسان سازمانی Teams، Outlook و سیستم عامل ویندوز اشاره کرد تا کاربران به صورت گسترده‌تر بتوانند به خدمات این دستیار هوشمند دسترسی داشته باشند.

منبع: Zdnet