نسل جدید تراشه‌های اینتل برای سیستم‌های یادگیری ماشینی

نسل جدید تراشه‌های اینتل برای سیستم‌های یادگیری ماشینی

همکاران سیستم- «دایان برایانت» معاون اجرایی شرکت اینتل روز گذشته نسل بعدی پردازنده‌های Xeon Phi را معرفی کرد و توضیح داد این محصول می‌تواند در مدل‌های یادگیری ماشینی با کیفیت و قابلیت‌های بیشتر عمل کند.

به گزارش وبسایت Zdnet، این پردازنده که قرار است از سال ۲۰۱۷ میلادی وارد بازار شود، هم‌اکنون با نام Knights Mill مورد خطاب قرار می‌گیرد. این محصول مدل یکپارچه تراشه‌های Xeon Phi است و بنابراین سیستم مجهز به آن نیازی به استفاده مجزا از پردازنده گرافیکی ندارد.

تراشه جدید قابلیت‌های اجرایی انفرادی با دقت بالا را برای اینتل افزایش می‌دهد، و سیستم‌های سیلیکونی را برای استفاده در فرآیندهای یادگیری ماشینی بهبود می‌بخشد.

برایانت ضمن معرفی این محصول گفت: «ما به شما اطمینان می‌دهیم که یک مسیر طولانی را برای بهینه‌سازی راهکارهای مرتبط با هوش مصنوعی در پیش گرفته‌ایم».

به گفته این شرکت، پردازنده‌های اینتل هم‌اکنون ۹۷ درصد سرورهای مرتبط با حوزه یادگیری ماشینی را تحت پوشش قرار می‌دهند. با این وجود برایانت اظهار داشت طی سال گذشته تنها ۷ درصد سرورهای موجود از سیستم یادگیری ماشینی بهره می‌بردند. با این وجود اینتل معتقد است که عدد مذکور طی سال‌های پیش‌رو با سرعت بسیار زیاد افزایش می‌یابد.

شرکت Nvidia در این زمینه سوال کرد که آیا تراشه‌های Xeon Phi می‌توانند با پردازنده‌های گرافیکی سازگار شوند. ولی اینتل بر این مسئله تاکید کرد که نسل جدید تراشه‌های آنها یکپارچه است و نیازی به پردازنده گرافیکی ندارد.