نسخه جدید مرورگر Opera مجهز به سیستم مقابله با رمزگشایی داده‌ها

همکاران سیستم- شرکت نروژی تولیدکننده مرورگر اینترنتی Opera ویرایش بتا از نسخه جدید نرم‌افزار خود را با نام Opera ۵۰ منتشر کرد و توضیح داد این نخستین مرورگر عمومی در جهان محسوب می‌شود که به سیستم شناسایی و مسدودسازی ابزارهای رمزگشایی پول‌های الکترونیکی مجهز شده است.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ این قابلیت در این مرورگر اینترنتی سیستم دفاعی جدید در مقابل افزایش سرقت‌های اینترنتی یا واکاوی‌های مرتبط با رمزگشایی پول مجازی مبتنی بر مرورگر اینترنتی ایجاد می‌کند. در این قبیل فرایندها هکرها می‌توانند بدون آنکه کاربر متوجه شود از پردازنده رایانه او استفاده کنند.
کلاهبرداران اینترنتی می‌توانند خود را پشت کدهای جاوا اسکریپت مخفی کنند و این کار با آلوده کردن سایت‌های اینترنتی صورت می‌گیرد و در برخی موارد صفحات مخفی شده روی پنجره‌های باز باعث می‌شوند پردازنده رایانه‌ قربانی حتی پس از بستن پنجره مربوطه مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

هکرها با استفاده از برنامه‌های پشتیبانی جعلی سعی کرده‌اند کدهای جاوا اسکریپت دستکاری شده را مبتنی بر حفره‌های امنیتی که در مرورگرهای اینترنتی موجود است، فعال کنند.
شرکت Opera در این خصوص توضیح داد: «پردازنده رایانه شما ناگهان با ۱۰۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کند، سیستم خنک کننده آن با سرعت بسیار زیاد به حرکت درمی‌آید و هیچ دلیلی برای این کار وجود ندارد. در این شرایط باتری دستگاه شما به سرعت خالی می‌شود و همه این موارد نشان می‌دهد که از رایانه شما برای رمزگشایی داده‌ها سوءاستفاده شده است.»