نسخه جدیدپلتفرم ابری Salesforce با اینستاگرام ادغام شد Outlook از امروز عرضه شد

نسخه جدیدپلتفرم ابری Salesforce با اینستاگرام ادغام شد Outlook از امروز عرضه شد

همکاران سیستم- اگرچه Salesforce.com از بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات ابری در سال‌های اخیر اقدام ویژه‌ای را در حوزه خدمات اجتماعی سازمانی انجام نداده است، اما رسانه‌های اجتماعی همچنان به عنوان یکی از شاه راه‌های اصلی برای ادامه فعالیت‌های این شرکت محسوب می‌شوند.
به گزارش وبسایت Zdnet، آخرین یکپارچه‌سازی برای پلتفرم Marketing Cloud این شرکت در پی سازگاری آن با یکی از برندهای شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته است. این شبکه اینستاگرام است و قرار شده است از این پس داده‌های پلتفرم Marketing Cloud را از طریق سیستم تبلیغاتی API خود ارائه دهد.
«اسکات مک‌کورکل» مدیر مرکز بازاریابی خدمات ابری Salesforce در این خصوص گفت: «برندهای بزرگ جهانی از جمله L’Oreal، McDonald، KLM و Chobani از نخستین مراکزی بودند که با این سیستم سازگار شدند و از اینستاگرام برای تعامل هرچه بیشتر مشتریان، تبدیل هواداران به مدافعان نام تجاری و جذب مشتریان جدید استفاده کردند».
بخش سازمانی اینستاگرام روزانه شاهد انتشار ۷۰ میلیون عکس است که به طور میانگین در هر روز ۲.۵ میلیارد لایک برای این تصاویر به همراه دارد.
این یک قابلیت جدید برای شبکه اجتماعی اینستاگرام محسوب نمی‌شود. اما روز گذشته برای نخستین بار کسب و کارها موفق شدند به صورت فعالانه تبلیغات خود را از طریق سیستم آگهی‌های API روی اینستاگرام منتشر کنند.
یکی از سخنگویان اینستاگرام به مرکز خبری ZDNet توضیح داد: «آگهی‌های اینستاگرام از اواخر سال جاری میلادی در اختیار انواع مراکز تبلیغاتی قرار خواهند گرفت. ما هم‌اکنون به کمک گروه کوچکی از شرکا رابط کاربری خرید به صورت شخصی و سیستم‌های API را مورد آزمایش قرار می‌دهیم و پیش‌بینی می‌کنیم طی چند ماه آینده آن را به صورت گسترده‌تر ارائه دهیم».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *