نرم افزار حسابداری؛ هدیه ۲۴۵ هزار دلاری مایکروسافت به یکی از دانشگاه‌های آمریکا

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت یک نرم افزار حسابداری را که ارزشی بالغ بر ۲۴۵ هزار دلار دارد، به دانشکده بازرگانی و اقتصاد دانشگاه وست ویریجینیا هدیه داده است.
به گزارش وب سایت statejournal، دانشگاه وست ویریجینیا ضمن اعلام این خبر گفته است اعطای این هدیه از سوی مایکروسافت در قالب برنامه این شرکت برای همکاری با دانشگاه‌ها صورت گرفته است. مدیران این دانشگاه با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص گفته‌اند: این هدیه سخاوتمندانه برای توسعه برنامه‌های حسابداری مرتبط با علوم بازرگانی و اقتصاد سودمندی زیادی خواهد داشت. مدرسه بازرگانی ما در حوزه حسابداری اعتبار بسیار زیادی دارد و این نرم افزار نیز باعث خواهد شد مهارت دانشجویانمان در زمینه استفاده از این برنامه‌ها را در سطوح بالا نگه داریم.
دکتر ریچارد دول، یکی از اساتید حسابداری این دانشگاه درباره نحوه استفاده از هدیه مایکروسافت گفته است: این نرم افزار در ابتدا در دوره‌های آموزشی مربوط به نرم افزارهای حسابداری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اما استفاده از این نرم افزار در همین جا متوقف نشده است. دپارتمان مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی دانشگاه نیز نسبت به استفاده از نرم افزار اهدایی مایکروسافت در کلاس‌های درس ابراز تمایل کرده است. وی همچنین اظهار داشته است: این نرم افزار به ما کمک خواهد کرد تا چیزی بیش از جنبه‌های نظری حسابداری را آموزش دهیم… این نرم افزار به ما کمک می‌کند اطلاعاتی را که برای مدیریت یک سازمان در حوزه‌های مربوط به امور مالی، تولید و عملیات مورد نیاز است، ارائه کنیم. نرم افزار حسابداری مایکروسافت قابلیت‌های گسترده‌ای نیز در زمینه تحلیل داده‌ها دارد. به کمک این نرم افزار می‌توانیم به دانشجویانمان بیاموزیم که چگونه می‌توانند کل یک کسب و کار را مدیریت کنند.
نرم افزار حسابداری اعطا شده از سوی مایکروسافت جزء نرم افزارهای بخش دینامیک (Dynamics) این شرکت است. این غول نرم افزاری مدت‌ها قبل طرحی با عنوان ائتلاف دانشگاهی را تدوین کرده است که بر مبنای آن برخی از نرم افزارهای این بخش را به صورت رایگان در اختیار موسسات و نهادهای آموزشی قرار می‌دهد.