نرم‌‏افزارهای تشخیص گفتار شرکت Nuance سودآورتر شد

نرم‌‏افزارهای تشخیص گفتار شرکت Nuance سودآورتر شد

همکاران سیستم- شرکت نوآنس کامیونیکیشنز (Nuance Communications) که در حوزه تولید نرم‌‏افزارهای تشخیص گفتار فعالیت می‌‏کند، اعلام کرده است در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۴ خود درآمدی فراتر از حد انتظار داشته است.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت نوآنس اعلام کرده است در سه ماهه چهام سال مالی ۲۰۱۴ خود بیش از ۵۰۲ میلیون دلار درآمد داشته است که این رقم ۶.۴ درصد بیشتر از دوره مشابه سال گذشته است. با این همه، این شرکت به خاطر سرمایه‏‌گذاری‏‌ها و هزینه‏‌های خود متحمل یک زیان خالص ۱.۵ میلیون دلاری در این دوره شده است. نوآنس درآمد کل سال ۲۰۱۴ خود را ۱.۹۲ میلیارد دلار اعلام کرده است که این رقم نیز ۲.۷ درصد بیشتر از سال قبل از آن است. زیان خالص این شرکت برای کل سال نیز بیش از ۱۵۰ میلیون دلار اعلام شده است.
رشد درآمدی شرکت نوآنس در سال ۲۰۱۴ باعث شده است ارزش هر سهم این شرکت ۱.۱۲ دلار افزایش یابد. فروش موفقیت‌‏آمیز نرم‏افزارهای نوآنس به کسب و کارها و صنعت خدمات پزشکی از جمله دلایل رشد درآمدی این شرکت اعلام شده است. قابلیت درک زبان طبیعی انسان از جمله ویژگی‏‌های ممتاز نرم‏‌افزارهای تشخیص گفتار شرکت نوآنس است.
نوآنس که امیدوار است رشد درآمدی خود را در سال مالی پیش رو نیز ادامه دهد، پیش‏‌بینی کرده است در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۵ بین ۴۸۰ میلیون تا ۴۹۰ میلیون دلار و در کل سال نیز بین ۱.۹۷ میلیارد تا ۲.۰۳ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت. این شرکت در عین حال گفته است به خاطر رو آوردن به عرضه راهکارهای پردازش ابری یک دوره گذار را نیز تجربه خواهد کرد.
گزارش درآمدی نوآنس نشان می‏‌دهد این شرکت در سه ماهه چهارم بیش از ۲۳۵ میلیون دلار از درآمد خود را از صنعت مراقبت‏‌های بهداشتی و پزشکی به دست آورده است. محصولات ویژه کسب و کارها نیز در این دوره یک درآمد ۹۴.۴ میلیون دلاری را نصیب این شرکت کرده‏‌اند. نوآنس از محل عرضه راهکارهای ویژه کاربران ابزارهای همراه نیز حدود ۱۱۵ میلیون دلار درآمد داشته است.
شرکت نوآنس نرم‌‏افزارهایی هم برای فعالیت‏‌های تصویربرداری عرضه می‏‌کند که در این دوره ۵۸ میلیون دلار از این محل کسب درآمد کرده است.