نحوه استفاده از فناوری در دنیای کسب و کار‌ها دستخوش تغییرات جدیدی شده است

همکاران سیستم- نتایج برخی از پژوهش‌ها حاکی از این است که نحوه استفاده از فناوری‌های مختلف در دنیای کسب و کار‌ها دستخوش تغییرات جدیدی شده است.
به گزارش وب سایت virtual-strategy، برخی مطالعات جدید نشان می‌دهد که امروزه متخصصان و کارکنان مشاغل مختلف فناوری‌ها را به شیوه متفاوتی مورد استفاده قرار می‌دهند. مطالعه صورت گرفته توسط موسسه فور پوئینت نشان می‌دهد که کارکنانی که ناچارند کار خود را در حال حرکت، مثلاً در مسافرت، انجام دهند بیشتر رایانه‌های لوحی را به لپ تاپ ترجیح می‌دهند. این مطالعه نشان می‌دهد که ۶۷ درصد از کارکنان مسافر در بریتانیا رایانه‌های لوحی را به لپ تاپ ترجیح می‌دهند. ۷۳ درصد از این کارکنان نیز معتقدند استفاده از فناوری‌های جدیدی از این قبیل مسافرت‌های کاری را آسان‌تر می‌کند.
در مطالعه دیگری که توسط بی‌بی سی انجام گرفته، ۷۰ درصد از کارکنان شرکت کننده گفته‌اند بعد از اینکه انعطاف پذیری شغل آن‌ها از نظر شرایط کاری و محل کار افزایش یافته است، شاهد بهبود اخلاقیات و روابط کارکنان با یکدیگر هستند.
نتایج این تحقیقات حاکی از این است شیوه‌های ارتباطات کسب و کارهای مختلف با کارکنان خود در حال تغییر است. شرکت میتینگ زون، یکی از عرضه کنندگان راهکار‌ها و سیستم‌های ارتباطی نیز اعلام کرده در این اواخر شاهد افزایش حجم درخواست‌ها از سوی کسب و کارهایی بوده است که می‌خواهند با بازنگری در سیستم‌های ارتباطی خود شرایط کاری خود را انعطاف پذیر‌تر کنند.
برخی از گزارش‌ها نیز نشان می‌دهد استفاده از وب کنفرانس‌ها، کنفرانس‌های تلفنی و سیستم‌های آنلاین در بین کسب و کارهای مختلف در حال گسترش است.